Medimagazin logo

Novo Nordisk Türkiye’nin yeni genel müdürü Jens Pii Olesen oldu

Novo Nordisk Türkiye operasyonlarından sorumlu Başkan Yardımcısı ve Genel Müdürü olarak, Novo Nordisk’in uluslarası operasyonlarında 22 yıllık tecrübesi olan Jens Pii Olesen atandı. 2016’dan bu yana bu görevi yürüten Dr. Burak Cem ise Varşova’ya global bir pozisyona, Güney ve Doğu Avrupa Bölgesinden sorumlu Kurumsal Başkan Yardımcısı olarak atandı
Novo Nordisk Türkiye’nin yeni genel müdürü Jens Pii Olesen oldu
Jens Pii Olesen
Abone Ol:
Medimagazin google abone ol

Dünyanın en büyük vakfı tarafından yönetilen global sağlık şirketi Novo Nordisk, Türkiye’nin bağlı bulunduğu organizasyonun yönetiminde gerçekleştirilen değişiklikler sonucu Türkiye Başkan Yardımcısı ve Genel Müdürü Jens Pii Olesen oldu. Son 22 yıldır çok sayıda farklı ülkede Novo Nordisk’in terapi alanları olan diyabet, obezite ve nadir hastalıkların ticari operasyonlarına liderlik eden Jens Pii Olesen, sürdürülebilir ve fark yaratan projeler yürütmesi ile biliniyor. 

1 Haziran 2022 tarihi itibariyle Türkiye’deki görevine başlayacak Jens Pii Olesen konuya ilişkin yaptığı açıklamada, “Türkiye diyabet, obezite ve nadir hastalıklardaki faaliyetleri ve bölgesel merkez olmaya yönelik çalışmaları nedeniyle Novo Nordisk’in global operasyonlarında stratejik öneme sahip ülkelerden biri. Bu stratejik konum, bugüne kadar yürütülen etkin çalışmalar ve önemli yatırımların başarısı. Dr. Burak Cem’e bu yöndeki katkılarından dolayı teşekkür ediyorum. Türkiye’deki başarılı ekiple birlikte tedavisini sunduğumuz teropatik alanlarda değişimin öncüsü olmaya devam ederek stratejik önemimizi daha da ileri taşıyacak işler yapmak için büyük heyecan duyuyorum” dedi.

Dr. Burak Cem global pozisyona atandı

Novo Nordisk Türkiye Başkan Yardımcısı ve Genel Müdürlüğü görevini Ocak 2016 yılından bu yana sürdüren Dr. Burak Cem ise başarılı çalışmaları nedeniyle Güney ve Doğu Avrupa Bölgesi Kurumsal Başkan Yardımcılığı görevine atandı. 

Dr. Burak Cem atama sonrası yaptığı açıklamada şunları söyledi:

“Novo Nordisk Türkiye’de görev yaptığım her gün insan hayatını iyileştirme misyonumuzun verdiği motivasyon ve  heyecanla çalıştım. Buradaki ekibin başarılı çalışmalarına aynı heyecanla devam edeceğine yürekten inanıyorum. Jens Pii Olesen’e yeni görevinde başarılar diliyorum.” 

jens pii olesen
novo nordisk
burak cem
Bu habere ilk yorumu siz yapabilirsiniz...
Yorum Yaz
0/300

Bu haberler de ilginizi çekebilir