Medimagazin logo

Novo Nordisk, en iyi bilim adamı istihdamı yapan bioteknoloji ve ilaç firmaları arasında dördüncü sıraya yükseldi!

Novo Nordisk, Amerika’da her yıl yapılan anket çalışmasının sonuçlarına göre ‘2012 En İyi 20 Bilim Adamı İstihdamı’ (Science 2012 Top Employer) listesinde, geçen sene dokuzuncu olan konumundan dördüncü sıraya yükseldi. Firmanın sosyal sorumluluk, çalışanlara saygı ve çalışan sadakati konularındaki başarısı bu etkileyici global derecenin başlıca etmenleri olarak gösteriliyor.
Novo Nordisk, en iyi bilim adamı istihdamı yapan bioteknoloji ve ilaç firmaları arasında dördüncü sıraya yükseldi!
Abone Ol:
Medimagazin google abone ol

Novo Nordisk’in AR-GE profesyonelleri, proteinlerin mühendisliği, formülasyonu ve uygulanması konularının yanı sıra diyabet, hemofili ve romatoid artrit gibi kronik hastalıklarla yaşayan kişilere güvenli, etkili ve kullanışlı tedavi seçeneklerine dönüştürme konularında birinci sınıf uzmanlardan oluşuyor.  Danimarka, ABD, Çin ve Hindistan’da bulunan Novo Nordisk AR-GE’de dört binin üzerinde personel çalışıyor.

 

Novo Nordisk’in Bilimsel İşler Başkanı ve İdari Kurul Başkan Yardımcısı Mads Krogsgaard Thomsen; “Dünyanın önde gelen ve kabul gören bilim adamı istihdamı sıralamasında ilk beşe yükseldiğimiz için gurur duyuyoruz. Dünya çapındaki donanımlı araştırmacılarımız, şirketin güçlü inovasyon özelliğinin temelini oluşturmaktadır. Araştırmacılarımızın, saygı duyulduklarını hissettikleri ve sürdürülebilir bir ortamda çalışmaktan gurur duyduklarını görmek çok güzel.”

 

Novo Nordisk Diyabet Biyolojisi Bilimsel İşler Direktörü Erica Nishimura; “Novo Nordisk’e yönelik bu pozitif değerlendirme, firmada son 21 yıldır görevli diyabet araştırmacısı olarak kendi kişisel deneyimimi tamamen yansıtıyor. Gerek firma içinde gerekse dışında farklı ekiplerle yürüttüğümüz işbirliğine dayalı çalışmalarımız ve yeni fikirleri araştırmaya açık oluşumuz beni motive ediyor. Diyabetli kişiler için daha iyi tedavi çözümleri bulmak için her gün çalışan yüksek vasıflı bir ekibin parçası olmak bana güven veriyor.”

 

2012 Top Employer anketi hakkında:

Science 2012 anketinde biyoteknoloji, biyofarmasötik, farmasötik ve ilgili sektörlerde görevli 4.276 çalışandan, araştırma güdümlü ortam ve finansal güç dahil 23 özelliğe dayalı olarak en iyi 20 işvereni sıralamaları istenmiştir. 

 

Daha detayı bilgi için:

http://sciencecareers.sciencemag.org/career_magazine/previous_issues/articles/2012_09_21/science.opms.r1200125

novo
nordisk
en
iyi
bilim
adamı
istihdamı
yapan
bioteknoloji
ve
ilaç
firmaları
arasında
dördüncü
sıraya
yükseldi!
Bu habere ilk yorumu siz yapabilirsiniz...
Yorum Yaz
0/300

Bu haberler de ilginizi çekebilir