Medimagazin logo

Mustafa Nevzat ihracat hedefini yüzde 50'ye çıkardı

Mustafa Nevzat İlaç Sanayii, yeni dönem projelerini, gelecek yatırımlarını ve hedeflerini düzenlediği basın toplantısı ile açıkladı.
Kaynak: HÜRRİYET
Mustafa Nevzat ihracat hedefini yüzde 50'ye çıkardı
Abone Ol:
Medimagazin google abone ol

Geçtiğimiz yıl Amerikalı dünya devi biyoteknoloji şirketi Amgen ile güç birliği yapan şirket, 40 ülkedeki operasyonu ile ihracat oranını yüzde 50’ye çıkarmayı hedefliyor.

“DÜNYA AÇILIMIMIZI SÜRDÜRECEĞİZ”
Mustafa Nevzat İlaç Sanayii Genel Müdürü M. Levent Selamoğlu düzenlenen basın toplantısında yaptığı açıklamada “Engin deneyimimiz, modern teknolojinin de desteği ile bugün Türkiye’de ve dünyanın en yüksek standartlarına sahip ilaç pazarlarına ihracat gerçekleştiriyoruz. Son 5 yılda yakaladığımız çift haneli büyüme oranları ve geçtiğimiz yıl Amerikalı biyoteknoloji şirketi Amgen ile yaptığımız güç birliği ile önümüzdeki dönemde sektördeki ilklerimizi Türkiye ve bölge ülkelerde perçinleyeceğiz” şeklinde konuştu.

“2014 YATIRIM YILI OLACAK”
Amgen ile yaptığı güç birliği ile uluslararası arenadaki operasyonlar için önemli hedefler belirlediklerini söyleyen Selamoğlu, “30 ülkede gerçekleştirdiğimiz operasyonlarla üretimimizin yüzde 20’sini ihraç eder duruma ulaştık. Bu ataklar bizi ihracatta 40 milyon dolarlık gelire ulaştırdı. 2014 Mustafa Nevzat için yatırımın ve büyümenin yılı olacak. Yeni yılda öncelikli olarak teknoloji alanındaki yatırımlarımızı artıracağız. Amgen’in sektör tecrübesi ve teknolojisinden de yararlanarak, Türk ilaç sektöründe yenilikçilik alanında lider bir şirket olmayı hedefliyoruz” açıklamasını yaptı.

ÜRETİMİN YÜZDE 50’Sİ İHRAÇ EDİLECEK

FDA onayı ilk Türk ilaç üreticisi olarak bu ilkleri perçinlemek için çalışmalara hız verdiklerini söyleyen Selamoğlu, “Ortadoğu, Kuzey Afrika, Afrika, Türki Cumhuriyetler, Irak, Körfez Ülkeleri, Cezayir ve Tunus’taki mevcut operasyonlarımız ve hedefimizdeki ülkelerle her yıl çift haneli büyüyüp, ülke ekonomisine önemli bir katkı sağlamayı planlıyoruz. 100’ncü yılımızda 40 ülkede gerçekleştireceğimiz operasyonlarla üretimimizin yüzde 50’sini ihraç etmeyi hedefliyoruz. Üretimimizi Türkiye’de olduğu gibi dünya genelinde de Mustafa Nevzat markası ile sürdüreceğiz” dedi.

“TOPLAM GELİRİMİZ YÜZDE 10 ARTTI”
Türkiye’nin jeopolitik olarak bölgedeki iş merkezi olma potansiyeli her geçen gün kuvvetlendirdiğini belirten Amgen Rusya, Türkiye, Ortadoğu ve Afrika’dan sorumlu Başkan Yardımcısı Rafael Fernandez ise “Küreselleşmenin köprüsünü temsil edenler için ev sahibi ülke konumuna ulaşan Türkiye, son yıllarda çok sayıda yabancı yatırımcı çekerek, bölgesindeki avantajını her geçen gün artırıyor. 2013 yılının üçüncü çeyreği için faaliyet gösterdiğimiz pazarlarda önemli bir artış yakaladık. Toplam gelirimiz yüzde 10’luk bir artışla 4 milyar 748 milyon dolara yükseldi. Portföyümüzdeki güçlü performansımızla ürün satışlarımızı yüzde 11 arttırdık. Türkiye’de de etkileyici büyüme oranlarına ulaştık” dedi.

mustafa nevzat
ihracat
m. levent selamoğlu
amgen
Bu habere ilk yorumu siz yapabilirsiniz...
Yorum Yaz
0/300

Bu haberler de ilginizi çekebilir