Medimagazin logo

Müezzinoğlu: Türkiye artık kendi ilacını üretmeli

- Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu, ''Şimdi bu 11 yılda ne oldu? Türkiye istikrarı yakaladı. Millet neyi başardı? Siyasi istikrarın güçlü bir şekilde arkasında durmayı başardı. Siyasi istikrarın arkasında güçlü durunca, ekonomik istikrar geldi. Ekonomik ve siyasi istikrar, bizim başarımızı devam ettirmemizdeki en büyük dayanağımızdır'' dedi.
Müezzinoğlu: Türkiye artık kendi ilacını üretmeli
Abone Ol:
Medimagazin google abone ol

Müezzinoğlu, Çorlu ilçesindeki Müstakil İşadamları ve Sanayiciler Derneği'nin (MÜSİAD) Tekirdağ İl Başkanlığı'nı ziyaretinde yaptığı konuşmada, Türkiye'nin kuruluşundan bu yana yaşadığı sıkıntılı süreci anlatarak bu güne kadar yapılan darbelerin siyasi ve ekonomik istikrarın bozulması amacı taşıdığını kaydetti.

-''Türkiye artık kendi ilacını üretmeli''-

Türkiye'nin artık, kendi ilacını üretecek seviyeye ulaştığını belirten Müezzinoğlu şöyle devam etti:

''Türkiye artık kendi ilacını üretmeli. Kendi patentini üretmeli. Kendi kanserle ilgili buluşunu dünyaya sunmalı. Kendi tıbbi teknolojisini üretebilen, tıbbi teknolojide söz sahibi olan hem kendi ihtiyaçlarını karşılayan, hem de bölgedeki ihtiyaçlara pazar oluşturan ve dolayısıyla cari açığı olan değil, cari açığa katkı sağlayan bir ülke olmalı diyoruz. Ama bundan rahatsız olanlar var. 2023 vizyonundan rahatsız olanlar, yurt dışındakileri anlıyorum da yurt içinde çanak tutanları anlamakta zorluk çekiyorum.''-''Birçok referandum ve Anayasa değişikliğini biz yaptık'-

AK Parti'nin, birçok referandum ve Anayasa değişikliği yaptığını ifade eden Müezzinoğlu, şunları kaydetti:

''AK Parti iktidarında birçok referandum ve Anayasa değişikliği yapıldı. Bunu da milletin ümüğü sıkılmasın diye, milletin kaderiyle birileri oynamasın diye, daha çok demokrasinin, daha çok hukukun, daha çok insan haklarının, daha çok hesap edilebilir bir ekonomik gelişmenin ve istikrarın olması için yaptık. Ama, birileri fırsatçılık yaparak burayı yine kendi istediği gibi şekillendirerek, burada birçok hesabı millet adına yaparım... Öyle bir savcı organizasyonu ki belediyeciliği de o biliyor, bankacılığı da o biliyor, TOKİ'yi de o biliyor. bütün uzmanlık alanları, işadamlarımızın her şeyini de o biliyor. Tek bir torbada, bu ülkenin kaderiyle oynuyorlar.''

Müezzinoğlu ayrıca, son dönemde yaşananlarla Başbakanın, Cumhurbaşkanı olmasının ve 2023 vizyonunun engellenmesinin amaçlandığını söyledi.

Çorlu Omurtak Caddesindeki esnafa kandil simidi dağıtarak kandillerini tebrik etti.

Bakan Müezzinoğlu, Çorlu'daki temasları çerçevesinde Balkan Göçmenleri Derneği'nin üyeleriyle Cumhuriyet Meydanındaki bir kafede biraraya gelerek, bir süre basına kapalı görüştü.

Çorlu Devlet Hastanesi ve hastanede tedavi gören hastaları da ziyaret eden Müezzinoğlu, Tekirdağ'daki temaslarının ardından karayoluyla İstanbul'a hareket etti.

müezzinoğlu:
türkiye
artık
kendi
ilacını
üretmeli
Yorum (7)
Frankie Bellevan
biraz geç olmadı mı? aklınız başınıza yeni mi geldi sayın bakanım? yoksa cepleri,ayakkabı kutularını,kasaları doldurmaktan zaman bulunamadı mı? batı trakyalı hemşerileriniz bu durumlar hakkında ne düşünüyor? hiç sordunuz mu sayın bakanım?
0
Cevapla
Frankie Bellevan
türkiyede müslümanım diye geçinen materyalistler herşeyden önce imanlarını yeniden sorgulayıp kendilerine gelsinler. tanrıtanımaz denilen ethem sarısülük gibi kardeşlerimizin bir avuç onurlu insanların onurlarından başka sahip oldukları hiçbir şeyleri yoktu. sırf onun için canlarını verdiler. hiçkimse onları öldürmeden önce ne istediklerini onlara sordu mu? bir yanda onurları için hayatlarını verenler. diğer yanda ahirete iman ettiğini,peygambere komşu olmak istediğini söyleyip aklı fikri çukurambarda mal mülk sahibi olmak olanlar. bu ne yaman çelişki sayın bakanım? ilaç işi kolay. bu ülkede insanlar yeterki onurlu olsunlar. üstesinden gelemeyecekleri hiçbir şey yoktur. bağımsızlık savaşı da bu şekilde kazanılmadı mı? bu cumhuriyet hiç yoktan böyle kurulmadı mı? yeter ki insan olalım. yeter ki hakperest olalım. kişiler,liderler,menfaatler geçicidir.
0
Cevapla
alptekin şen
Beyfendi, Türkiye bir zamanlar TSK bünyesinde pek ala, pek çok önemli ilacı kendisi üretiyordu.Askeri doktor arkadaşlar ve askerlik yapan doktor arkadaşlar iyi bilir. Peki bir soru bu fabrikaları kim neden kapattı ? bir araştırın bakalım...
0
Cevapla
İhsan Sarıkaya
askeri personele reçete yazarken ordunun ilaçlarını kullanıyordum. klinik anlamda kesinlikle orjinal ilaçlarla devasa fark var. hiç bi ordu ilacıyla beklediğim cevapları alamadım. fasofiso ben de sivilden orjinal ilaç getirtiyorum. türkiye ürettiği ilacı avrupaya satamazsa o ilacı milliyetçilik ayaklarıyla bana kullandırtamazlar.
0
Cevapla
volkan
ben yanlış okudum galiba???SSK'yı kapatıp ilaç üretimini sonlandıran ve SSK'nın 3.5tl'ye ürettiği ilacı eczaneden 35 tl'ye alan, ilaç tüketimi artıpta harcamalar katlanınca 10 sene önce 33 tl olan ilaca (Augmentin) şimdi 9.44tl fiyat veren kimlerdi acaba?
0
Cevapla
Yorum Yaz
0/300

Bu haberler de ilginizi çekebilir