Medimagazin logo

İlaca yüzde 25 zam yapıldı

Resmi Gazete'de yayınlanan karara göre, bugünden itibaren geçerli olmak üzere tüm ilaçlara yüzde 25 zam geldi.
İlaca yüzde 25 zam yapıldı
Abone Ol:
Medimagazin google abone ol

Resmi Gazete'nin bugünkü sayısında yer alan Beşeri Tıbbi Ürünlerin Fiyatlandırılmasına Dair Kararda Değişiklik Yapılması Hakkında Karar’a göre ilaçlara zam yapıldı.

Madde 2'ye eklenen geçici bir madde ile, beşeri tıbbi ürünlerine fiyatlandırılmasında kullanılan Türk Lirası cinsinden bir euro değerinin, 2022 Temmuz'da yüzde 25 artırıldığı belirtildi.

ECZACILARIN KÂR ORANLARI ARTIRILDI

İlgili karar ile eczacı karlarında da artışa gidildi.

Buna göre ilaçların depocuya satış fiyatının 100 TL'ye kadar olan kısmı için eczacı kârı yüzde 25'ten yüzde 28’e, 100-200 TL arasında olan kısmı için yüzde 16’dan yüzde 18’e ve  200 TL üstünde kalan kısmı için yüzde 12’den yüzde 13'e çıkarıldı.

ilac zammi
Yorum (4)
Ahmet Aslan
oh ne ala, hekimler yıllarca yandal vs okusun. liseden sonra 14 yıl eğitim alsın. paralar birilerinin cebine girsin. kar oranlarına bak. yuh
4
Cevapla
nevzat kulukçu
eczacı olsaydın ahmet bey.
2
Cevapla
HASAN
@ahmet aslan kıskançlığınızda boğulun. eczaneler batmanın eşiğinde 100 liranın altında ne kadar ilaç kaldı? kendiniz dışında herkes sürünsün istiyorsunuz yazıklar olsun size.
1
Cevapla
Hasan Eczacı
@ahmet aslan asıl sana yuh. kıskançlığı bırak. türkiyede yapılacak sağlık mesleği bırakmadınız gelmiş burda yuh çekiyorsun. bir çok eczane iflasın eşiğinde kimsenin umrunda değil. az biraz iyileştirme olunca ortaya çıkıyorsunuz. ne ayaksınız oğlum siz. zarar vermek için mi varsınız!
2
Cevapla
Yorum Yaz
0/300

Bu haberler de ilginizi çekebilir