Medimagazin logo

Esra Erkomay, AstraZeneca Türkiye Onkoloji İş Birimi Direktörü oldu

2007'den beri AstraZeneca Türkiye'de çalışan ve halen Kardiyovasküler İş Birimi Müdürlüğü görevini yürüten Esra Erkomay, AstraZeneca Türkiye Onkoloji İş Birimi Direktörü olarak görev yapacak ve aynı zamanda AstraZeneca Türkiye Yönetim Kurulu Üyesi olacak.
Esra Erkomay, AstraZeneca Türkiye Onkoloji İş Birimi Direktörü oldu
Abone Ol:
Medimagazin google abone ol

Marmara Üniversitesi Eczacılık Fakültesi'nden mezun olan Esra Erkomay, Koç Üniversitesi'nde MBA derecesini aldı. Esra Erkomay ilaç sektöründeki kariyerine 2001 yılında Abdi İbrahim'de Ürün Yöneticisi olarak başladı. 2005-2007 yılları arasında Eczacıbaşı İlaç Kardiyovasküler & Endokrinoloji İş Birimi'nde Kıdemli Ürün Yöneticisi olarak çalıştı. 2007 yılında Kıdemli Ürün Yöneticisi olarak AstraZeneca Türkiye'ye katılan Esra Erkomay, 2010'da Londra yerleşik olarak Global Marka Lideri pozisyonuna terfi etti. Ağustos 2012 – Nisan 2013 tarihleri arasında Doğu Avrupa Bölge Marka Lideri, Nisan-Mayıs 2013 tarihleri arasında Geçiş Süreci Lideri, Mayıs 2013 – Nisan 2014 tarihleri arasında MEA Bölge Lideri görevlerini İstanbul yerleşik olarak yürüttü. Global ekipler içinde çalışarak edindiği geniş çaplı tecrübesine, Mayıs 2014 – Haziran 2016 yılları arasında Metabolizma İş Birimi Bölge Müdürü unvanıyla kazandığı saha tecrübesini de dahil etti. Temmuz 2016'dan bu yana AstraZeneca Türkiye Kardiyovasküler İş Birimi Müdürü görevini sürdürmekte olan Esra Erkomay, AstraZeneca Türkiye Onkoloji İş Birimi Direktörü olarak görev yapacak.

astrazeneca
esra erkomay
Yorum (1)
murat uyan
BRAVO TEBRİKLER,HEM HANIMEFENDİYİ,HEM DE SİZLERİ,BU EŞSİZ(!) HABERİNİZDEN DOLAYI KUTLARIM. BENİM KUZEN DE ABDİ İBRAHİME MÜMESSİL OLARAK BAŞLADI Bİ DE ONUN HABERİNİ ŞEETSENİZ......
6
Cevapla
Yorum Yaz
0/300

Bu haberler de ilginizi çekebilir