Medimagazin logo

Bakanlık ilaç temini sorunu için adım attı: İlaç fiyat düzenlemesi öne çekiliyor

Eczanelerdeki ilaçların temini ve sektörün desteklenmesi için hareket geçen Hazine ve Maliye Bakanlığı, şubat ayında yapılması planlanan ilaç fiyatı düzenlemesini öne çekmek için çalışmalara başladı
Kaynak: AA
Bakanlık ilaç temini sorunu için adım attı:  İlaç fiyat düzenlemesi öne çekiliyor
Abone Ol:
Medimagazin google abone ol

Son dönemde, küresel çapta yaşanan ham madde sorunu ve artan maliyetler sağlık sektörünü olumsuz yönde etkilemeye devam ediyor. Yurt içinde de mevsimsel etkilerle reçete sayısındaki artışa bağlı olarak, ilaç talebindeki yoğunluk sebebiyle bazı ilaçların temininde zorluklar yaşanıyor.

İlaç fiyatlarındaki düzenleme öne çekilecek

Hazine ve Maliye Bakanlığından edinilen bilgilere göre, vatandaşların eczanelerdeki bazı ilaçlara erişemediklerine dair son dönemde artan şikayetler üzerine Bakanlık devreye girdi.

Hazine ve Maliye Bakanlığı, ilaç fiyatlarında şubat ayında yapılması planlanan düzenlemeyi, sektörün tedarik, üretim ve planlamalarına destek olmak amacıyla öne çekmeye hazırlanıyor.

Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati'nin uhdesinde gerçekleştirilecek ilgili düzenlemeyle, ham madde temini, üretim maliyetlerindeki artış ve üretim planlaması konusunda sektöre destek olacak uygulama hayata geçirilerek vatandaşların ilaca zamanında erişimi sağlanacak.

eczane
ilac
hazine ve maliye bakanligi
recete
Yorum (1)
Hakan
dünyanın hiçbir ülkesinde ödenmeyen saçmalıklar türkiyede ödenirse böyle ilaç temin edecek paramız kalmıyor
Cevapla
Yorum Yaz
0/300

Bu haberler de ilginizi çekebilir