Medimagazin logo

AstraZeneca Doğu Avrupa bilgi sistemleri direktörü belli oldu

Yenilikçi İş Modelleri ve Bilgi Sistemleri’nde lider olmayı hedefleyen AstraZeneca, Yavuz Kuban’ı yönetim ekibine kattı.
AstraZeneca Doğu Avrupa bilgi sistemleri direktörü belli oldu
Abone Ol:
Medimagazin google abone ol

 Boğaziçi Üniversitesi Elektronik Mühendisliği Bölümü’nde lisans eğitimini tamamlayan M. Yavuz Kuban, Mühendislik yüksek lisansını Amerika Birleşik Devletleri Louisiana State Üniversitesi’nden işletme yüksek lisansını da Koç Üniversitesi’nden almıştır. Siemens’de Satış Mühendisi ve Karel Elektronik’te Teknoloji Direktörü olarak çalışan Kuban, 1999 yılında ilaç sektörüne geçiş yaparak Amerika Birleşik Devletleri’nde İş Teknolojileri Direktörü, Global İş Teknolojileri Direktörü ve Global Hizmetler Direktörü pozisyonlarında görev yaptı. 22 yıllık teknoloji tecrübesi ile AstraZeneca ailesine katılan Kuban, Kasım 2012 itibarıyla Doğu Avrupa Bölgesi Bilgi Sistemleri Direktörü olarak göreve başladı. Doğu Avrupa Bölgesi’ne bağlı 22 ülkeyi İstanbul’dan yönetecek olan Kuban, aynı zamanda AstraZeneca Türkiye Yönetim Ekibi’nde yer alacak.


Kuban yeni görevi ile ilgili olarak; “İlaç sektöründeki büyük dönüşüm döneminde AsraZeneca’nın yenilikçi değişim sürecine katılabilmek büyük bir fırsat. Bilişim ekibi olarak, AstraZeneca’nın sektöre liderlik etmeyi hedeflediği bu süreçte, hem destekçi hem de öncü olmak istiyoruz” dedi.

 

astrazeneca
yavuz kuban
Bu habere ilk yorumu siz yapabilirsiniz...
Yorum Yaz
0/300

Bu haberler de ilginizi çekebilir