Medimagazin logo

Ağrı kesici ilaçtan 'kıl' çıktı!

Antalya'da bir kadın kullandığı ağrı kesici ilaçtan kıl çıktığını görünce durumu firma yetkililerine bildirdiği fakat 'Ölen yoksa birşey olmaz' tepkisiyle karşılaştığını öne sürdü
Kaynak: HABERTÜRK
Ağrı kesici ilaçtan 'kıl' çıktı!
Abone Ol:
Medimagazin google abone ol


22 yaşındaki Dilruba Akkurt, Ocak ayında Antalya'daki özel bir hastanede sezaryenle bir erkek çocuk dünyaya getirdi. Dilruba Akkurt'a doğum sonrası ağrılarını önlemesi için ağrı kesici ilaç yazıldı. Selami Akkurt, Antalya'daki bir eczaneden 20 tabletlik ilacı alarak eşi Dilruba Akkurt'a verdi.

Tabletlerden 17'sini içen Dilruba Akkurt, kalan son üç tabletten birinin içinde kıl olduğunu görünce ilacı kullanmaktan vazgeçti ve durumu eşine anlattı. İlacın içinden çıkan ve tabletten yaklaşık yarım santim kadar dışarı çıktığı görülen kılı fark ettikten sonra ilk olarak ilacı aldığı eczaneye başvurduğunu anlatan Selami Akkurt, Eczacı barkod numarasını kontrol ettikten sonra ilacı oradan aldığımı doğruladı ve hemen şikayette bulunmam gerektiğini söyledi.

Bu aşamadan sonra üretici firmanın Antalya'daki temsilcileri ile irtibata geçtim. Bana 'Ölen var mı' diye sordular dedi. Yaşadıkları olay nedeniyle eşinin ilaç kullanmaktan vazgeçtiğini dile getiren Selami Akkurt, konuyu Sağlık İl Müdürlüğü'ne de bildireceğini söyledi.

ağrı
kesici
ilaçtan
'kıl'
çıktı!
Yorum (1)
okan
Anlaşılan oda tazminat almak peşinde
0
Cevapla
Yorum Yaz
0/300

Bu haberler de ilginizi çekebilir