Medimagazin logo

Zamlı doktor maaşları ne kadar olacak? 2023 aile hekimi, uzman, pratisyen maaşları

Yeni memur maaşlarının belli olması için artık çok kısa bir süre kaldı. 6 aylık enflasyon oranına göre belirlenen maaşlar, Temmuz ayı içinde duyurulacak. Yeni asgari ücret ara zammının duyurulmasının ardından aile hekimi, uzman, pratisyen ve doktor maaşlarına ilişkin ilk bilgileri derledik!
Kaynak: haberturk.com
Zamlı doktor maaşları ne kadar olacak? 2023 aile hekimi, uzman, pratisyen maaşları
Abone Ol:
Medimagazin google abone ol

Unvan, kıdem ve kademeye göre değişen doktor maaşları; Temmuz ayında yapılacak memur zammı itibariyle yeniden artacak. Söz konusu duruma ilişkin yurt genelindeki binlerce aile hekimi, uzman, pratisyen ve doktor; yeni maaşlarının ne kadar olacağını merak ediyor. İşte detaylar...

Temmuz ayı doktor maaşı ne kadar olacak?

1/4 derecesinde çalışan bir uzman doktorun mevcut maaşı 24 bin 743 lira. Temmuz ayında %40 zam yapılması durumunda ise maaşı 34 bin 640 liraya yükselecek.

5/1 derecesinde üniversite mezunu olarak çalışan hemşire 15 bin 611 lira maaş alıyor. Temmuz ayında %40 zam yapılması durumunda maaşı 21 bin 855 lira olacak.

Şu an doktor maaşları ne kadar?

Ocak 2023 zammı ile birlikte doktor maaşları da netlik kazanmış; yüzde 30 zamla birlikte Uzman Doktor (1/4) maaşı 18.861 TL'den 24.519 liraya yükselmişti.  

Şu an uzman doktor maaşları ne kadar?

Kendi alanlarına göre hastayı muayene ve tedavi eden doktorlardır. Polikliniklerde hizmet veren uzman doktorların maaşları uzmanlık alanlarına ve kıdeme göre değişiklik göstermektedir. Ancak ortalama bir uzman doktor maaşı 24.519 TL'dir.  

Şu an aile hekimi maaşı ne kadar?

Hastayı muayene ederek gerekli teşhis ve kontrolleri yapıp tedavi eden aile hekimleri pratisyen doktorlardır. Hastalıkları teşhis edip, ön tanı koyarak ve gerektiği takdirde hastayı uzman doktora yönlendirmekle sorumlu olan aile hekimlerinin maaşı en düşük 13 bin 500 TL'den başlamaktadır. Aile hekimlerinin maaşları kıdemleri ve mesailerine göre 17.070 TL’ye kadar çıkmaktadır. 

temmuz ayi doktor maasi
memur zammi
maas
zam
doktor
Yorum (11)
DOKTORA VERİLEN DEĞER
maaşlara bile yansımış. bu ülkede doktorluk yapmayın, size nasıl olsa ihtiyacımız yok mesajı her kalemde veriliyor. ama şunu unutmayın ki nice genel müdürler geldi geçti acil servisten. vasfınız, kademeneniz ne olursa olsun acildeki mutsuz bir doktora denk gelme olasılığınız çok çok yüksek.
54
Cevapla
Tüm Hekimlere Sözleşme Hakkı veya Maaşı Verilsin!!!
1 ocaktan itibaren kamu işçi (adı işçi çoğunluğu masa başı iş yapıyor) maaş+tediye+ikramiye+sosyal haklar 30 bin tl temmuz itibarı ile ortalama 35 bin tl uzman hekim 34 bin tl olacakmış:) acilen torpilli mutlu azınlığa verilen sözleşme hakkı tüm hekimlere tanınmalıdır.
33
Cevapla
fatih acar
sen 17 bine aile hekimi çalıştır.bende bedavaya çalışayıım.70 -80 bin tl desennde her kes anlasa.
18
Cevapla
Kaçkar KAPLANI
i̇yi de resimdekilerin yüzü gülüyor ama yazıyı okuyunca dudaklar bükülüyor.
25
Cevapla
Dr.who
@fatih acar 70-80hangi yerde aile hekimleri aliyor rica etsem soyler misin hemen oraya tayin istiyeyim :):) cari den giderleri dusmeden hesaplasan bile 70 i kim gormus merak ettim dogrusu
16
Cevapla
Yorum Yaz
0/300

Bu haberler de ilginizi çekebilir