Medimagazin logo

YYÜ Tıp Fakültesine yeni dekan

Van Yüzüncü Yıl Üniversitesi (YYÜ) Tıp Fakültesi Dekanlığı'na Çocuk Hastalıkları Uzmanı Prof. Dr. Ahmet Faik Öner atandı. Görevinden istifa eden Araştırma Hastanesi Başhekimi Doç. Dr. Faruk Kıroğlu'nun yerine de Doç. Dr. Çetin Kotan getirildi
YYÜ Tıp Fakültesine yeni dekan
Abone Ol:
Medimagazin google abone ol
Van Yüzüncü Yıl Üniversitesi (YYÜ) Tıp Fakültesi Dekanlığı'na Çocuk Hastalıkları Uzmanı Prof. Dr. Ahmet Faik Öner atandı. Görevinden istifa eden Araştırma Hastanesi Başhekimi Doç. Dr. Faruk Kıroğlu'nun yerine de Doç. Dr. Çetin Kotan getirildi.

YYÜ Tıp Fakültesi Dekan Vekili Prof. Dr. Ahmet Sebik'in yaş haddinden dolayı emekliliğe ayrılmasından sonra dekanlığa Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Uzmanı Prof. Dr. Ahmet Faik Öner getirildi.

Fakültede geçmişten bu yana sıkıntıların yaşandığını ifade eden Öner, bu sıkıntıları geride bırakarak vatandaş nezdinde imajı zedelenmiş fakülte ve Araştırma Hastanesi'nin en iyi hale getirmek için çaba göstereceklerini söyledi.

Fakülte ve hastanedeki sorunları, hastane başhekimi, yönetimi ve öğretim üyeleri ile çalışarak üstesinden geleceklerini dile getiren Öner, yıllardır burada görev yaptığını ve yaşanan sorunların farkında olduğunu kaydetti.

Araştırma Hastanesi'nin üniversitenin halka açılan kapısı olduğunu anımsatan Öner, vatandaşların üniversiteyi hastane ile değerlendirdiğini vurguladı.

Binanın fiziki yetersizliği, öğretim üyesi ve personel yetersizliğine rağmen işleyen bir düzenin olduğunu anlatan Öner, vatandaş memnuniyetini öne çıkarmak ve daha iyi hizmet vermek için çaba göstereceklerini belirtti.

Öner, "Mevcut hastane ek blok dışında bir tadilata gitmeyeceğiz. Ama mevcudu daha düzenli ve temiz hale getireceğiz. Bu süre zarfında inşaatı başlayan hastanenin bitirilmesi bekleyeceğiz. 2 yıl içinde yeni hastanenin hizmete gireceğini ummuyorum. Üniversite hastanemiz Van ve bölge için çok önemli ve alternatifi olmayan bir hastane. Çünkü bu hastane olmazsa ağır hastalar batı illerine gitmesi gerekiyor. Bu sebeple el birliğiyle hastaneyi ayağa kaldırmamız gerekiyor. Bazı branşlarda öğretim üyesi eksikliği var. Bunun giderilmesi için üniversite yönetimi ile birlikte hareket ederek gidermek istiyoruz. Bu eksikliği gidermek ve öğretim üyelerinin hastanemizden ayrılmasını önlemek için özlük haklarının iyileştirilmesi gerekiyor. Bunun için döner sermaye şartlarının iyileştirme yoluna gideceğiz" dedi.

Profesör Ahmet Faik Öner, 2006 yılı başlarında Van ve Ağrı'nın Doğubeyazıt ilçesinde ortaya çıkan vakalara Kuş Gribi teşhisini koymuş, bu vakalara karşı gösterdiği olağanüstü performansla gündeme gelmişti. Üstün gayretinden dolayı 2006 yılında Çin'de Kuş Gribi ile ilgili yapılan sempozyuma katılarak burada ödül alan Öner'in kuş gribi ile ilgili makalesi dünyanın en prestijli tıp dergilerinde biri olan New Egland Journal Of Medicine yayınlanmıştı.

Öte yandan, YYÜ Tıp Fakültesi Araştırma Hastanesi başhekimliğine bir süre önce getirilen Kulak Burun Boğaz Uzmanı Doç. Dr. Ahmet Faruk Kıroğlu'nun istifa etmesinin ardında yerine Dahiliye Uzmanı Doç. Dr. Çetin Kotan getirildi.

Üniversite yönetimi Tıp Fakültesi Dekan ve Araştırma Hastanesi başhekiminin değişmesiyle yıllardır olumsuz olaylarla gündeme gelen bu iki kurumun taze kanla ayağa kaldırılmasını bekliyor. (CİHAN)
Zaman
yyü
tıp
fakültesine
yeni
dekan
Bu habere ilk yorumu siz yapabilirsiniz...
Yorum Yaz
0/300

Bu haberler de ilginizi çekebilir