Medimagazin logo

Yükseköğretim kurumlarında çalışan yan dal uzmanlarının ek ödemesi düzenlendi

Yükseköğretim Kurumlarında Döner Sermaye Gelirlerinden Yapılacak Ek Ödemenin Dağıtılmasında Uygulanacak Usul Ve Esaslara İlişkin Yönetmelik Resmi Gazete’de yayımlandı. Böylece, üniversite hastanelerindeki yan dal uzmanları ve yan dal asistan-araştırma görevlilerinin ek ödemelerini artırdı.
Kaynak: MEDİMAGAZİN
Yükseköğretim kurumlarında çalışan yan dal uzmanlarının ek ödemesi düzenlendi
Abone Ol:
Medimagazin google abone ol

Yan dal uzmanları ve yan dal asistan-araştırma görevlilerinin ek ödemelerinde artış sağlayan düzenleme yapıldı. YÖK, üniversite hastanelerinde görev yapan yan dal uzmanlık eğitimini tamamlamış yan dal uzman ve yan dal asistan-araştırma görevlilerinin taban ödemelerini yüzde 100, yan dal uzmanlık eğitimi almakta olan asistan ve araştırma görevlilerinin taban ödemelerini de yüzde 50 oranında artırdı. 

Sağlık Bakanlığı'nda olduğu gibi üniversite hastanelerinde de görev yapan yan dal uzmanlık eğitimi alan ve eğitimini tamamlamış asistan ve araştırma görevlileri taban ödemelerini artırımlı alacak. 

YÖK'ün konuya ilişkin 'Yükseköğretim Kurumlarında Döner Sermaye Gelirlerinden Yapılacak Ek Ödemenin Dağıtılmasında Uygulanacak Usul ve Esaslara İlişkin Yönetmelikte Değişiklik Yapılmasına Dair Yönetmelik'i 31 Ocak 2024 tarihli Resmi Gazete'de yayımlandı. 

YÖK: Ödeme uyumsuzluğu giderildi

YÖK'ten yapılan açıklamada, "Yükseköğretim Kurulu, yan dal uzmanları ve yan dal asistan-araştırma görevlilerinin ek ödemelerinde artış sağlayan düzenleme yaptı. Yan dal uzmanlarının artırımlı taban ödeme katsayıları %100, yan dal asistan-araştırma görevlilerininki %50 artırıldı. 

Yükseköğretim Kurulunun yaptığı bu düzenlemeyle Sağlık Bakanlığı ile üniversite hastanelerindeki ödeme uyumsuzluğu giderildi." ifadelerine yer verildi.
 


 

 

YÖNETMELİK

Yükseköğretim Kurulu Başkanlığından:

YÜKSEKÖĞRETİM KURUMLARINDA DÖNER SERMAYE GELİRLERİNDEN

YAPILACAK EK ÖDEMENİN DAĞITILMASINDA UYGULANACAK

USUL VE ESASLARA İLİŞKİN YÖNETMELİKTE

DEĞİŞİKLİK YAPILMASINA

DAİR YÖNETMELİK

 

MADDE 1- 18/2/2011 tarihli ve 27850 sayılı Resmî Gazete’de yayımlanan Yükseköğretim Kurumlarında Döner Sermaye Gelirlerinden Yapılacak Ek Ödemenin Dağıtılmasında Uygulanacak Usul ve Esaslara İlişkin Yönetmeliğe aşağıdaki ek madde eklenmiştir.

“Yan dal uzmanlık eğitimini tamamlamış olanlar ve yan dal uzmanlık eğitimi alan asistan-araştırma görevlilerinin artırımlı taban ödemesi

EK MADDE 1- (1) Bu Yönetmeliğin Ek-4 Taban Ödeme Katsayı Cetvelinde yer alan kadro unvanları için katsayılar; 9/3/2022 tarihli ve 31942 sayılı Resmî Gazete’de yayımlanan Tıpta ve Diş Hekimliğinde Uzmanlık Eğitimi Yönetmeliğine göre, yan dal uzmanlık eğitimini tamamlamış olanlar için %100, yan dal uzmanlık eğitimi alan asistan/araştırma görevlileri için %50 artırımlı uygulanır.”

MADDE 2- Bu Yönetmelik 1/1/2024 tarihinden geçerli olmak üzere yayımı tarihinde yürürlüğe girer.

MADDE 3- Bu Yönetmelik hükümlerini Yükseköğretim Kurulu Başkanı yürütür.

yonetmelik
resmi gazete
yok
yan dal uzmani
Yorum (7)
nevzat kulukçu
dün gece rüyamda yandalcıydım. bir tahtta oturuyordum. arkada iki kız palmiye yaprağı sallıyordu. hayırdır inşallah deyip uyandım. demek ki buna işaretmiş.
13
Cevapla
Drmert
nevzat kullukçu hekimleri kıskanan bir ysp dir. her haberin altına gereksiz yorum yaparak insanları sinirlendirmeyi amaçlar.
23
Cevapla
Deli Dumrul
@nevzat kulukçu hocam: kedidir o kediiiii .......
5
Cevapla
DRÜ
yandan yandan
10
Cevapla
Mehmet drm
yoğun çalışan yandal uzmanlarında bu uygulama hiçbirşey farkettirmedi çünkü bu ödeme teşvikten mahsuplaşıyor ortalamanın bile altına düşüyor bu şekilde teşvik ödeme yani tamamen aldatmaca bir cepten alıp diğer cebe koyuluyor konu bu .
17
Cevapla
Yorum Yaz
0/300

Bu haberler de ilginizi çekebilir