Medimagazin logo

Yozgat'ın ilçe hastanelerinde uzman doktor yok

CHP Yozgat Milletvekili Ali Keven, kentteki şehir hastanesinde doluluk sağlamak amacıyla ilçelerdeki uzman doktor kadrolarının buraya yönlendirildiğini belirterek tepki gösterdi
Kaynak: Evrensel
Yozgat'ın ilçe hastanelerinde uzman doktor yok
Abone Ol:
Medimagazin google abone ol

Cumhuriyet Halk Partisi Yozgat Milletvekili Ali Keven, Yozgat genelinde yaşanan uzman doktor açığını gündeme getirdi.

Evrensel'in haberine göre, CHP Milletvekili Keven Yozgat Şehir Hastanesinde doluluk sağlamak amacıyla ilçe hastanelerinde uzman doktor sıkıntısı yaşandığını söyledi. Keven, “Yozgat'ta doktor açığını defalarca söylememize rağmen Sağlık Bakanı Fahrettin Koca duymadı. Ancak yaşanan bir gerçek var. Yozgat Şehir Hastanesinde hasta yoğunluğu sağlayabilmek için ilçe devlet hastanelerine uzman doktor atanmıyor. Çünkü Şehir Hastaneleri modelinde kapıdan içeri giren hastanın attığı her adım yüklenici firma için para! Hastayı müşteri gibi gören bir zihniyet var. Bundan dolayı da en kolay bulunması gereken branşlarda bile ilçelerde uzman doktor yok. 

Yüzlerce şikâyet telefonu alıyorum. ‘Bir göz muayenesi için çıkıp Yozgat Şehir Hastanesine gitmek zorunda kalıyoruz’ diyorlar. Aşırı bir talep oluştuğu için randevu almakta da zorlanıyorlar. Örneğin Yerköy ilçemizde göz doktoru yok, kadın doğum uzmanı yok, KBB uzmanı yok, genel cerrah yok! Yani büyük bir ilçede bulunması gereken pek çok branş ilçelerimizde maalesef yok. Bunca insana bu eziyet neden reva görülüyor?” sözleriyle tepkisini dile getirdi.

Yozgat Şehir Hastanesinde de bazı kadroların boş olduğunu ifade eden Keven, “İktidar partisinin milletvekili ise mecburi hizmet için atanan pratisyen hekimler üzerinden reklam devşirme derdinde. Bakınız tekrar söylüyorum, Yozgat Şehir Hastanesinde kadrosu olduğu halde çalıştırılmayan, ataması yapılmayan branşlar var. 

Beyin cerrahı, çocuk hastalıkları uzmanı, genel cerrah, göğüs hastalıkları uzmanı, kadın doğum uzmanı, KBB, psikiyatri, çocuk kardiyoloji, endokrin, hematoloji gibi pek çok branşta ya eksik kadro var ya da hiç doktor yok. Ayrıca 230 adet sağlık teknisyeni kadrosu ise boş tutuluyor. Bunları Bakanlıktan edindiğim bilgilerle söylüyorum. Yozgat’a mecburi hizmet için atanan pratisyen hekimlerle göz boyayamazsınız. Eğer bir yetkiniz var ise bu branşlarda doktor atanmasını sağlayın.” dedi.

yozgat
yozgat sehir hastanesi
uzman doktor
kadro
Yorum (8)
Yaşar Bülent
yozgat'ın ilçeleri çoğunlukla merkeze ve birbirlerine 50 km uzaklıkta.her bir ilçede tüm uzmanların olması gereksiz.ameliyathanesi ,postopu yetersiz bir ilçeye uzman doktor yollanacağına bir planlama ile mesela yerköy hastanesi desteklenir veya kuzeyde alaca hastanesi herkes oraya gider..
23
Cevapla
Uzman
hakikaten gitmişler
3
Cevapla
nevzat kulukçu
yozgatlılar böyle şeylere takılmaz. durmak yok yola devam.
3
Cevapla
F N C R
endokrine doktor istiyoruz yozgat şehir hastanesinde 1 tane varmış onuda gören cennetlik yada yokda var diyorlar anlamadım troid için hapları sağlık ocagında yazdırıyorum özel doktlorda maşallah çok uygun artık ne yapacaksak bende bilmiyorum endokrine hiç değil 2 doktor verseniz biri yokken diğer
Cevapla
ali çantabey
niye doktor dayanmıyor acaba.. yoksa hekime kıymet mi göstermiyorlar.. gerçi. doktor olsada olöasada yozgat ankaraya 2.5 kayseri ye 1.5 saat mesafede.. yani mahrum değiller...
1
Cevapla
Yorum Yaz
0/300

Bu haberler de ilginizi çekebilir