Medimagazin logo

Yozgat Tıp Fakültesi Hastanesi'nde ilk ameliyat yapıldı

Geçen yıl ekim ayı içerisinde hasta kabulüne başlayan Yozgat Bozok Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi'nde ilk ameliyat yapıldı.
Yozgat Tıp Fakültesi Hastanesi'nde ilk ameliyat yapıldı
Abone Ol:
Medimagazin google abone ol

YOZGAT-Bozok Üniversitesi'nden yapılan açıklamada, hastanede ilk ameliyatı Kulak Burun Boğaz Bölüm Başkanı ve Tıp Fakültesi Dekan Vekili Prof. Dr. Levent Saydam tarafından, nefes alma güçlüğü ve horlama şikayeti ile KBB polikliniğine başvuran ‘septum deviasyonu’ tanılı vakaya gerçekleştirildiği belirtildi.

Açıklamada, şu ifadelere yer verildi:


“Bu ilk ameliyat, farklı branşlarda yapılacak ameliyatlar için bir başlangıç olacak ve yaygınlaşarak devam edecektir. Başta Yozgat olmak üzere tüm bölgede 3. basamak sağlık hizmeti yapan hastanemiz, yapılan çalışmalar ve personel ihtiyacı giderilerek tam kapasite olarak hizmet vermeye devam edecektir. 26 Ekim 2010 tarihi itibari ile hasta kabulüne başlayan hastanemizde, toplam 18 branşta poliklinik hizmeti verilmektedir. Hastanemiz, açıldığı tarihten 6 ay sonra ilk defa yapılan ameliyatla yatan hasta kabulüne başlamıştır. Bugün itibariyle hem yataklı servis hem de ilk ameliyat hizmetimizi başlatmış, bu yönde kaliteli hizmet vermeye devam edecektir.”

yozgat
tıp
fakültesi
hastanesi'nde
ilk
ameliyat
yapıldı
Yorum (1)
Osman D
Dr. Levent Bey'e başarılar dilerim. Ancak olmaz, olmaz, olmaz. Bu tıp fakültesi işinin gerçekten ülkede suyu çıktı. Her yörenin milletvekilleri bu kurumları maalesef birer siyasi suistimal aracına dönüştürdüler. Zaten geçtiğimiz aylarda Sağlık Bakanımız da itiraf etti. Belli nüfusun altındaki şehirlerde Tıp Fakülteleri sağlıklı yürümez. Çünkü Tıpta Eğitim materyali insandır ve onun hastalığıdır. Belli bir yoğunlukta insanın olmadığı yörelerde bu eğitim de sağlıklı yürümez. BENCE BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ OLMAYAN İLLERDEKİ TÜM TIP FAKÜLTELERİ FESHEDİLMELİDİR. Bu fakültelere eğitim için giden öğrenci ve asistanların kandırılmasına artık bir son verilmelidir. Saygılarımla.
0
Cevapla
Yorum Yaz
0/300

Bu haberler de ilginizi çekebilir