Medimagazin logo

YÖK: Sağlık çalışanları için yasal mevzuat çalışması ivedilikle tamamlanacak

Yükseköğretim Kurulu (YÖK) Başkanı Erol Özvar, "Yükseköğretim kurumlarına bağlı faaliyet gösteren üniversite hastanelerinde çalışan sağlık personelinin herhangi bir hak kaybına uğramayacak şekilde özlük haklarında gerekli iyileştirmelerin yapılması için Yükseköğretim Kurulu bünyesinde başlatılan yasal mevzuat çalışması ivedilikle tamamlanacaktır" dedi
Kaynak: DHA
YÖK: Sağlık çalışanları için yasal mevzuat çalışması ivedilikle tamamlanacak
Abone Ol:
Medimagazin google abone ol

YÖK'ten yapılan açıklamaya göre, 29 Ağustos'ta üniversite hastanelerinde çalışan sağlık personeline yönelik ek ödeme/iyileştirme konusunda yapılacak mevzuat çalışmasına ilişkin YÖK Başkanı Erol Özvar başkanlığında, bünyesinde tıp fakültesi bulunan 81 devlet üniversitesi rektörünün katılımıyla bir toplantı gerçekleştirildi. 

Toplantıda, YÖK Başkanı Özvar'ın açılış konuşmasının ardından rektörlerle fikir alışverişinde bulunuldu. Toplantı bitiminde önümüzdeki sürece ilişkin yol haritasını açıklayan YÖK Başkanı Özvar, "Yükseköğretim kurumlarına bağlı faaliyet gösteren üniversite hastanelerinde çalışan sağlık personelinin herhangi bir hak kaybına uğramayacak şekilde özlük haklarında gerekli iyileştirmelerin yapılması için Yükseköğretim Kurulu bünyesinde başlatılan yasal mevzuat çalışması ivedilikle tamamlanacaktır. 

Bu konudaki çalışmalarda Sağlık Bakanlığı'nın 12 Ağustos 2022 tarihli ve 31921 sayılı Resmi Gazete'de yayımlanan Ek Ödeme Yönetmeliği ile sağlık personeline döner sermayeden yapılacak ek ödeme oranlarında iyileştirmelere eş değer bir düzenleme esas alınacaktır. Yükseköğretim kurumlarına bağlı faaliyet gösteren üniversite hastanelerinde çalışan sağlık personelinin sorunlarına kalıcı çözümler getirecek yasal düzenleme üzerinde çalışmalar devam etmektedir" dedi.

YÖK Başkanı Özvar, üniversite hastanelerinde çalışan sağlık personelinin özlük hakları konusunda mağduriyet yaşamaması için hassasiyetle ve kararlı bir şekilde çalışıldığını vurgulayarak, "Sorunun mümkün olan en kısa sürede çözüme kavuşturulacağını kamuoyunun bilgisine sunarız" ifadelerini kullandı. 

yok baskani
erol ozvar
yok
saglik personeli
Yorum (3)
Yandalcı
daha yüksek puanla girdiğimiz üniversitelerde yarısından az maaşa çalışıyoruz. daha kaç ay devam edecek belli değil. aralık 2021 den beri bekliyoruz. bugün iki hoca ayrıldı üniversiteden. tıp fakültesi öğrencileri saksıda yetişecek bundan sonra
23
Cevapla
Dr.burak
sba ve yök asistanlari şubat tusunu bekliyor...eah lara verilenin 3 te 1 ini verirler bunlar
5
Cevapla
uzman olmayan hekim aday adayı
2053'e yetişir mi? devletteki asistan dr. 2un eline aylık olarak geçen para şu an üniversitedi prof.'den fazla. böyle giderse 10 sene sonra tıp fakültesinde öğrenci yetiştirecek doç. prof. kalmayacak.
5
Cevapla
Yorum Yaz
0/300

Bu haberler de ilginizi çekebilir