Medimagazin logo

YÖK Başkanı Özvar, Fransa'ya alınmayan Filistin asıllı doktor ile görüştü

Yükseköğretim Kurulu Başkanı (YÖK) Erol Özvar, konferansa katılmak için gittiği Fransa'ya alınmayan Filistin asıllı Glasgow Üniversitesi Rektörü Dr. Ghassan Abu Sitta ile telefonda görüştü.
Kaynak: DHA
YÖK Başkanı Özvar, Fransa'ya alınmayan Filistin asıllı doktor ile görüştü
Yükseköğretim Kurulu Başkanı Erol Özvar
Abone Ol:
Medimagazin google abone ol

YÖK Başkanı Erol Özvar, bir konferansa katılmak için 4 Mayıs'ta gittiği Fransa'ya, Almanya'nın kendisine uyguladığı Avrupa'ya giriş yasağı nedeniyle alınmayan Glasgow Üniversitesi Rektörü Filistin asıllı Dr. Ghassan Abu Sitta'yı telefonla aradı. Özvar, Abu Sitta'ya, Türkiye'nin tarih boyunca mağdur ve mazlumlara destek verdiğini belirterek, Filistin halkının haklı mücadelesinin de her zaman yanında olduklarını vurguladı. 

Gazze'de gönüllü çalışan İngiliz doktor Ebu Sitte'nin Fransa'ya girişine izin verilmedi

Özvar, dünya kamuoyuna daha önce yaptığı çağrıyı hatırlatarak, baskıyla karşılaşan akademik çevrelere ve üniversite öğrencilerine Türkiye yükseköğretim kurumlarının kapılarının her zaman açık olduğunu kaydetti.

Ghassan Abu Sitta da Özvar'a teşekkürlerini sunarak, "Filistinli öğrencilere nasıl sahip çıktığınızı takip ediyoruz. Desteğiniz bizi çok mutlu etti. Türkiye'nin ve Türk üniversitelerinin Filistin dayanışmasına verdiği destekten dolayı minnettarız" dedi.

Özvar, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, "Dr. Ghassan Abu Sitta'nın Schengen ülkelerine girişinin yasaklanması, ifade özgürlüğünden yana olduğunu iddia eden, ancak aslında buna karşı çıkanların ikiyüzlülüğünün bir başka örneğidir. Bu tür giriş yasakları İsrail'i Gazze'de Filistin halkına karşı işlediği suçlardan aklayamaz" ifadelerini kullandı.

yok baskani erol ozvar
dr ghassan abu sitta
fransa
rektor
Bu habere ilk yorumu siz yapabilirsiniz...
Yorum Yaz
0/300

Bu haberler de ilginizi çekebilir