Medimagazin logo

YKS birincisi Yağmur Cerrahpaşa Tıp Fakültesi'ni gezdi

Yükseköğretim Kurumları Sınavı (YKS) Yabancı Dil Testi’nde Türkiye birincisi olan Yağmur Ekin Yıldız, İstanbul Üniversitesi-Cerrahpaşa, Cerrahpaşa Tıp Fakültesini gezdi.
Kaynak: DHA
YKS birincisi Yağmur Cerrahpaşa Tıp Fakültesi'ni gezdi
Abone Ol:
Medimagazin google abone ol

İstanbul Gaziosmanpaşa'da yaşayan Yağmur Ekin Yıldız Yükseköğretim Kurumları Sınavı (YKS) Yabancı Dil Testi'nde Türkiye birincisi olurken, sayısal puan türünde ise 716'ncı oldu. Yıldız ve ailesi bugün İstanbul Üniversitesi-Cerrahpaşa Rektörü Prof. Dr. Nuri Aydın,  İstanbul Üniversitesi-Cerrahpaşa Cerrahpaşa Tıp Fakültesi Dekanı Prof Dr. M.Sait Gönen ve Cerrahpaşa Tıp Fakültesi Dekan Yardımcısı Prof. Dr. A.Metin Kafadar ile bir araya geldi. Fakülte hakkında bilgilendirilen Yağmur Ekin Yıldız'a  Prof. Dr.Nuri Aydın, hediye takdim etti. Fakülte öğrencileri ise Yıldız'a okulu gezdirdi.

"CERRAHPAŞA'DA OLMASINI ARZU EDİYORUZ"

İstanbul Üniversitesi Cerrahpaşa Rektörü Prof Dr. Nuri Aydın, "Türkiye birincisi Yağmur'u Cerrahpaşa Tıp Fakültesi'nde ağırladık. Kendisi doktor olmayı arzu ediyormuş. Bizlerle de tanışmak istedi. Biz de onu ağırlamış olmaktan mutlu olduk. Tabii ki tercih onun olacak. Biz kendisinin Cerrahpaşa'da olmasını çok arzu ediyoruz. Hekimlik zor bir meslek. Kendisi bunu baştan hedeflemiş. Bugün de ailesiyle birlikte bizi ziyaret etti" şeklinde konuştu.

"REKTÖRLE DEKANLA TANIŞMAK BENİ ÇOK MUTLU ETTİ"

Yağmur Ekin Yıldız, "Çocukluğumdan beri her zaman aklımda doktor olmak vardı. Bunu çok istemiştim. Sonrasında şartların zorluğu biraz gözüm korkutmuştu. İstedikten sonra yapamayacağım bir şey olmadığını düşündüğüm için ve bu mesleği gerçekten isteyerek yapacağımı bildiğim için doktor olmaya karar verdim. Devlet üniversitelerinden en iyisi Cerrahpaşa olduğu için buraya gelip rektörle, dekanla tanışmak beni çok mutlu etti. Kampüsü de görmüş oldum" ifadelerini kullandı. (DHA)

universite tercihleri
yks birincisi
Yorum (6)
Muhiddin Göç
cerrahpaşa iyi bir tıp fakültesidir, ama en iyisi hacettepedir. her ikisinde de öğrencilik yaptım, şimdiki durumunu bilmiyorum ama 1985 te hacettepenin yanında cerrahpaşanın esmesi okunmazdı.2 saat klinikten sonra günümüz karşı taraftaki kahvehanede geçerdi. tus kazanan azdı.
Cevapla
Dr house
bence bir de hastaneye gidip poliklinikleri ve doktorları görmeli daha sonra karar vermeli
6
Cevapla
Uzm uzm
aman abicim aman.....
2
Cevapla
hekim
sevkini kirmak istemem ama yol yakinken vazgec.hic bulasma hekimlige.yine de karar senin.
5
Cevapla
Satiye MANTARLI
doktar olma kararınız hayırlı olsun.başarılarınız daim olsun.
5
Cevapla
Yorum Yaz
0/300

Bu haberler de ilginizi çekebilir