Medimagazin logo

'Yardımcı doçentlere yönelik bir çalışma yok'

Bakanlığının, özlük hakları konusunda tüm kamu kurum ve kuruluşlarını bir bütün olarak ele aldığını ve bu çerçevede değerlendirme yaptığını belirten Elvan, "Dolayısıyla spesifik olarak şu anda yardımcı doçentlere yönelik herhangi bir çalışmamız söz konusu değil" diye konuştu
'Yardımcı doçentlere yönelik bir çalışma yok'
Abone Ol:
Medimagazin google abone ol

Elvan, Türkiye ile Romanya Arasında Savunma Sanayi İşbirliği Anlaşmasının Onaylanmasının Uygun Bulunduğuna Dair Kanun Tasarısı'nın görüşülmesi sırasında milletvekillerinin sorularını yanıtladı.

Maliye Bakanlığının, özlük hakları konusunda tüm kamu kurum ve kuruluşlarını bir bütün olarak ele aldığını ve bu çerçevede değerlendirme yaptığını belirten Elvan, "Dolayısıyla spesifik olarak şu anda yardımcı doçentlere yönelik herhangi bir çalışmamız söz konusu değil" diye konuştu.
 

ozluk haklari
yardimci docentlere
Yorum (1)
Nadir Nadir
Yardimci docentlere rektorluk secimlerinde oy kullandirilmamali. Madem sozlesmelero 2 senede bir sozlesmeleri yenilenmek zorunda ve haliyle mesleki guvenceleri bulunmuyor, bu durumda hangi akla hizmet 4 senede bir yapilan rektorluk secimlerinde bu insanlara oy kullandiriliyor? Bir anabilim dali baskaninin kaprisiyle sozlesmenin yenilenmesi icin talepte bulunmamasi yardimci docentin "issiz" kalmasi icin yeterli. Zaten bu sartlarda hur irade sergilemek mumkun degil. Keza memleket her derdini cozmus, bizdeki yardimci docentligin dunyadaki emsallerini tartisiyor. Hakikaten! Simdi fark ediyorum. Tum yardimci docentlerin ilisiklerini kessek ya! Kokten ve kati cozum!
7
Cevapla
Yorum Yaz
0/300

Bu haberler de ilginizi çekebilir