Medimagazin logo

Viranşehir hastanesine kavuşuyor

Şanlıurfa'nın Viranşehir ilçesinde yapımı devam eden 200 yataklı Devlet Hastanesi'nin Aralık 2011 tarihine yetiştirilmesi için çalışmalar süratle devam ediyor.
Viranşehir hastanesine kavuşuyor
Abone Ol:
Medimagazin google abone ol


Devlet Hastanesi Başhekimi Dr. Faruk Çetin, hastanenin hizmete girmesi ile bölgede sağlık alanında büyük bir boşluğu dolduracağına dikkat çekerek, hastanenin tam donanımlı ve gelişmiş tüm tıbbi cihazları bünyesinde bulunduracağını söyledi. Başhekim Çetin, hastanede aynı zamanda bir yanık ünitesi, diyaliz merkezi ve patoloji merkezinin de olacağını belirterek, hastanede MR, BT, mamografi, kemik dansitometre, konvansiyonel rant cihazı, 3 adet ultrasonografi, 6 adet doppler ultrasonografi ve 2 adette ekon cihazlarının mevcut olacağını kaydetti.

Hastanenin bitme aşamasına geldiğini belirten Çetin, "İnşaat firması ile sıkı temastayız. Aralık 2011 tarihinde hastanenin hizmete açılması için faaliyetler yoğun bir şekilde devam ediyor. 200 yataklı Viranşehir Devlet Hastanesi'nin faaliyete girmesi ile ilçedeki sağlık sorunu köklü çözüme kavuşmuş olacak. Yeni hastanemizle çevredeki ilçelere de hizmet verebileceğiz" diye konuştu.

TOKİ tarafından yapımı devam eden hastanenin 44 poliklinik, 124 hasta odası ile toplam yatak sayısının 224 olacağı belirtildi. 36 bin 917 metrekaresi kapalı toplam 83 bin 606 metrekare alana sahip hastanede bir yataklı 67, iki yataklı 57 oda bulunacağı kaydedildi. Yoğun bakım yatak sayısı 29 olan Devlet Hastanesi'nin 4 adet çocuk ve 10 adet yeni doğan yatak sayısına da sahip olacağı bildirildi. Viranşehir- Ceylanpınar karayolu üzerinde inşa edilen hastane binasında 7 ameliyat salonu, 2 doğum salonunun yanında 2 adet acil servisin yer alacağı, hastanenin toplam 28 milyon 813 bin liraya mal olacağı ifade edildi.

viranşehir
hastanesine
kavuşuyor
Bu habere ilk yorumu siz yapabilirsiniz...
Yorum Yaz
0/300

Bu haberler de ilginizi çekebilir