Medimagazin logo

Vedat Bilgin: Şu anda uzman doktorun maaşı 58 bin lira

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin, "Şu anda uzman doktorun maaşı 58 bin lira. Kamuda çalışan doktorlara, sağlık çalışanlarla ilgili düzenlemeler yapıldı. Ama mutlaka şunu söylemem lazım; akademik personelin maaşları yeniden düzenlenmesi gerekir. Bunu düzenleyeceğiz." şeklinde konuştu
Kaynak: haberturk.com
Vedat Bilgin: Şu anda uzman doktorun maaşı 58 bin lira
Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin
Abone Ol:
Medimagazin google abone ol

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin, Habertürk'ten Kübra Par, Nagehan Alçı ve Nasuhi Güngör'ün sorularına yanıt verdi. 

Bakan Bilgin EYT, emeklilerde oran çalışması, akademik personele değin bir dizi konularda önemli açıklamalarda bulunan Bilgin, akademisyenlerin maaşlarının yeniden düzenleneceğini şu sözlerle duyurdu:

"Şu anda uzman doktorun maaşı 58 bin lira. Kamuda çalışan doktorlara, sağlık çalışanlarla ilgili düzenlemeler yapıldı. Özellikle asgari ücreti yukarıya çektiğiniz zaman, 'iki katıydı bir katı oldu' denebilir. Ama mutlaka şunu söylemem lazım; akademik personelin maaşları yeniden düzenlenmesi gerekir. Bunda hiç tereddüt yok. Bunu düzenleyeceğiz. Akademik hayata ayrı çalışma yaptık. Ayrıntılı olarak çalıştık. Ben akademisyenim, bu konuda önemli hassasiyetimin olduğunu tahmin edersiniz. Akademik hayatla ilgili kapsamlı düzenlemeyi Temmuz'da yapacağımız çalışma var. Ben üniversiteyi önemli görüyorum."


 

calisma ve sosyal guvenlik bakani
vedat bilgin
uzman doktor
akademik personel
maas
Yorum (56)
drdr
sayın bakan 26 bin tl
87
Cevapla
Radyolog
ai gelmeden yazayım geçen ay benim elime geçen 158 bin lira.. bakan az söylemiş.. şaka mı yaptı bakan? ayıp sadece ayıp :(
71
Cevapla
Prof. Dr.
profesör doktorum maaşım 33 bin tl.
92
Cevapla
Gelincik semra sayın
bu rakam nerden çıktı anlamadim.24347 lira maas yatti.aslinda o da maas degil.bir kismi yine ek ödemeden.maas demek,emekliliginize yansiyan miktardir.13 bin lirada taban ek ödeme diye bir sey yatti.o da ek ödemeden emeklilige yansimiyor.bir de izin kesiliyor. bir de teşvik var.o da ek ödemeden.
2
Cevapla
erdal
neden doktor maaşları bu kadar rahat ulu orta konuşuluyor, neden?
4
Cevapla
Yorum Yaz
0/300

Bu haberler de ilginizi çekebilir