Medimagazin logo

Van YYÜ'de tıbbı cihaz sıkıntısı

Van Yüzüncü Yıl Üniversitesi (YYÜ) Tıp Fakültesi Araştırma ve Uygulama Hastanesi'nin endoskopi cihazının 3 haftadır bozuk olduğu belirtildi.
Van YYÜ'de tıbbı cihaz sıkıntısı
Abone Ol:
Medimagazin google abone ol

Van'ın yanı sıra Hakkari, Bitlis, Muş, Iğdır ve Siirt'te hasta kabul eden Van YYÜ Tıp Fakültesi Araştırma ve Uygulama Hastanesi'nde tıbbi cihaz sıkıntısı çekiliyor. Günde 15 kişinin tetkik ve tahlilinden kullanılan endoskopi cihazının 3 haftadır bozuk olduğunu belirten hasta yakınları, sevk edildikleri Van Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde ise yaşanan hasta yoğunluğundan dolayı kendilerine aylar sonraya gün verildiği ileri sürdüler. Hasta yakınları, diğer hastanelerde de endoskopi cihazının bulunmamasından dolayı sıkıntı yaşadıklarını kaydettiler.

YYÜ Tıp Fakültesi Araştırma ve Uygulama Hastanesi Başhekim Yardımcısı Yrd. Doç. Dr. Dolunay Odabaşı ise, cihazın arızalandığını doğrulayarak, en kısa sürede onaracaklarını kaydetti. Eski cihazın yapacakları tamirinin yanı sıra yeni bir cihaz daha alacaklarını belirten Yrd. Doç. Dr. Odabaşı, bunun da birkaç gün içerisinde ihalesini yapacaklarını dile getirdi. Yrd. Doç. Dr. Odabaşı, bununda bir aylık gibi bir zaman alacağını ifade ederek, "Bize en çok para kazandıran cihazlardan biri de endoskopi cihazıdır. Bunun böyle olmasını istemezdik. Ama en kısa sürede bu sıkıntıyı gideceğiz" şeklinde konuştu.
 

van
yyü'de
tıbbı
cihaz
sıkıntısı
Yorum (3)
cengiz
"Bize en çok para kazandıran cihazlardan biri de endoskopi cihazıdır" :))))))))) bu sözleri sarfeden adam başhekim yardımcısı.diğer başhekim ve yardımcılarının da farklı konuşacağını zannetmiyorum.malesef kalitemiz bu kadar.ama yinede insan odaklı çalışıyoruz:))))))
0
Cevapla
gs
Para,para,para.Saglik hizmetinde artik en onemli anahtar kelime bu.Hastane yoneticisinin ifadesine bakar misiniz:'Cihazimiz bozuldu,hasta hizmetimiz aksadi, bunun icin cok uzgunuz' diyecegine 'Cihazimiz bozuldu,halbuki bize en cok para kazandiran bu cihazdi, bunun icin cok uzgunuz' diyor.Kabahat onda degil,onu boyle konusma noktasina getiren SAGLIKTA DONUSUM projesinin mimarlari.Dilerim o mimarlar ve yakinlaribir gun her seyin parayla olculdugu bu projenin kurbani olurlar.
1
Cevapla
çokgüldüm
:)) bi de bizim BT cihazını görseler keşke... :) çalıştığı zaman tüm hastane kutlama yapıyor...
0
Cevapla
Yorum Yaz
0/300

Bu haberler de ilginizi çekebilir