Medimagazin logo

Üzüntülüyüz: Aynı gün 3 hekim intihar etti

Mersin, Adıyaman ve Adana'da görev yapan 3 doktor hayatını kaybetti. Türk Tabipleri Birliği (TTB) yaptığı açıklamada, hayatını kaybeden 3 genç hekimin yaşamına son verdiğini açıkladı
Kaynak: MEDİMAGAZİN
Üzüntülüyüz: Aynı gün 3 hekim intihar etti
Dr. Fulya Keçeci - Dr. Eren Özkara - Dr. Rümeysa Keleş
Abone Ol:
Medimagazin google abone ol

Adana Çukurova Üniversitesi Tıp Fakültesi Anesteziyoloji ve Reanimasyon Kliniği’nde asistan hekim olarak görev yapan Dr. Rümeysa Keleş, Adıyaman Toplum Sağlığı Merkezi'nde pratisyen hekim olarak görev yapan Dr. Eren Özkara ve Mersin Toros Devlet Hastanesinde görev yapan Acil Tıp Uzmanı Dr. Fulya Keçeci hayatını kaybetti.

Toros Devlet Hastanesi, Acil Tıp Uzmanı Dr. Keçeci'nin vefatını sosyal medya hesabından duyurdu.

Hastane tarafından yayımlanan başsağlığı mesajında şu sözlere yer verildi:

"Hastanemizin Acil Uzmanı Dr. Fulya Keçeci vefat etmiştir. Merhumeye Allahtan rahmet, yakınlarına ve sağlık camiamıza başsağlığı diliyoruz."

Adana'da görev yapan genç asistan Dr. Rümeysa Keleş'in vefatını, Türk Anesteziyoloji ve Reanimasyon Derneği (TARD) duyurdu. Yapılan açıklamada şunlar kaydedildi:

"Saygıdeğer TARD üyeleri, Çukurova Üniversitesi Tıp Fakültesi Anesteziyoloji ve Reanimasyon kliniğinde görev yapmakta olan Asistan Dr. Rümeysa Keleş'in vefat ettiğini derin bir üzüntü ile öğrenmiş bulunuyoruz. Değerli meslektaşımıza Allah'tan rahmet; ailesine, sevenlerine ve camiamıza sabır ve başsağlığı diliyoruz."

Adıyaman İl Sağlık Müdürlüğünce yapılan açıklamada ise "Toplum Sağlığı Merkezi hekimlerimizden Dr. Eren Özkara’nın vefat ettiğini büyük bir üzüntü ile öğrenmiş bulunmaktayız. Merhuma Allah’tan rahmet, ailesine, yakınlarına ve tüm sağlık camisına başsağlığı diliyoruz. Mekanı cennet olsun." ifadelerini kullandı.

TTB'den açıklama

Türk Tabipleri Birliği (TTB) olayın ardından sosyal medya hesabından yaptığı açıklama yaptı. 3 hekimin yaşamına son verdiği bilgisini veren TTB şu ifadeleri kullandı:

"Bugün iki genç meslektaşımızın yaşamlarına son verdiğini öğrendik. Adana Çukurova Üniversitesi Tıp Fakültesi Anesteziyoloji ve Reanimasyon Kliniği’nde asistan hekim olarak görev yapan Dr. Rümeysa Keleş’i ve Adıyaman Toplum Sağlığı Merkezi'nde pratisyen hekim olarak görev yapan Dr. Eren Özkara'yı kaybetmenin üzüntüsü içindeyiz. 

Kaybettiğimiz meslektaşlarımızın ailelerine, yakınlarına ve sağlık camiasına başsağlığı ve sabır diliyoruz. 

Hekimlik mesleğinin ve sağlık ortamının ekonomik kriz, güvencesizlik, yoğun ve güvensiz çalışma koşulları, idare baskısı, sağlıkta şiddet gibi birçok nedenle kıskaca alınmasını kabul etmiyoruz.

Yaşamak ve yaşatmak için, emeğimizin hakkı için tüm meslektaşlarımızı mücadeleye çağırıyoruz."

TTB daha sonra yaptığı açıklamada, Mersin’de de genç bir hekimin yaşamına son verdiğini açıkladı:

Aynı gün içinde Mersin'de de genç bir kadın hekimin yaşamına son verdiği bilgisine ulaştık. Meslektaşımızın ailesine, yakınlarına ve sağlık camiasına başsağlığı ve sabır diliyoruz.

dr fulya kececi
hekim
dr rumeysa keles
dr eren ozkara
doktor
turk tabipleri birligi
ttb
doktor intihar
Yorum (43)
Ömer Hayyam
sağlıkta dönüşüm, beyaz reform ile cerrahların ortalama ömrü 58 yıl; emekli maaşı almadan ölümü artık aşmış durumda.
25
Cevapla
Cookie Monster
son 10 (on) günde 2 kadın sanatçı ve 2 meslektaşım tohtur kaybı, neler oluyor??????????????????????????????
7
Cevapla
Muzaffer Hekim
intihar! intihar! bunu yazmaktan neden imtina ediyorsunuz? 2 gencecik hekim intihar etmiş, açıklamalardan mercekle ancak görebildiğimiz bu peki ya 3. hekim o da mı intihar? açık açık yazsanıza. nasıl bir habercilik bu allah aşkına.
28
Cevapla
Muzaffer Hekim
yaşamına son verdi... canına kıydı.... intihar etti... hepsini yazabilirsin ama sümen altı eder gibi "hayatını kaybetti" yazmak da neyin nesi?
42
Cevapla
HALİT YAŞAR
çok saygideğer koca bakanimiz eseri̇ni̇zle ne kadar övünseni̇z azdir...si̇zi̇ kutluyorum..
34
Cevapla
Yorum Yaz
0/300

Bu haberler de ilginizi çekebilir