Medimagazin logo

Uluslararası Ortopedi Ve Travmatoloji Sempozyumu başladı

''Uluslararası Ortopedi ve Travmatolojideki Tartışmalı Güncel Konular Sempozyumu'' başladı.
Uluslararası Ortopedi Ve Travmatoloji Sempozyumu başladı
Abone Ol:
Medimagazin google abone ol

ANKARA-Sağlık Bakanlığı Eğitim ve Araştırma Hastaneleri ile ''New York Hospital for Special Surgery''in birlikte düzenlediği sempozyumun özel oturumunda, kıkırdak naklindeki uygulamalar ele alındı.


     Bilkent Otel'de 26 Eylüle kadar sürecek sempozyumda, dünyada yeni uygulanan ''Kondrosit hücre kültürleri'', ''Kalça atroskopisi'', ''Yeni omuz atroskopi uygulamaları'', ''Dizde ileri atroskopi uygulamaları'' gibi ileri cerrahi ve laboratuvar teknikleri tartışılacak, bu konularla ilgili ameliyathaneden toplantı salonuna canlı yayınla cerrahi teknik uygulamaları aktarılacak.


     Sempozyuma, Türk İşbirliği ve Kalkınma İdaresi Başkanlığı ve Sağlık Bakanlığı tarafından davet edilen Afganistan, Etiyopya, Bosna-Hersek, Gürcistan, Suriye, Irak, Filistin, Türkmenistan, Kırgızistan, Azerbaycan, Kazakistan, Özbekistan, Karadağ, Arnavutluk, Moldova ve Almanya'dan hekimler katılıyor.


     Sempozyumun, Onursal Başkanlığını Sağlık Bakanlığı Müsteşarı Prof. Dr. Nihat Tosun, Başkanlığını Bakanlığın Sağlık Eğitimi Genel Müdürü Prof. Dr. Safa Kapıcıoğlu ve Genel Sekreterliğini ise Ankara Atatürk Eğitim ve Araştırma Hastanesi Başhekimi Doç. Dr. Metin Doğan yapıyor.


     Prof. Dr. Kapıcıoğlu, ortopedi travmatoloji ağırlıklı hekimlerden oluşan ekip tarafından hazırlanan sempozyumda, dahiliye, anestezi, reanimasyon, romatoloji ve diğer disiplinleri de ilgilendiren oturumların düzenleneceğini söyledi. Prof. Dr. Kapıcıoğlu, tüm bu disiplinlerin bir arada ele alınmasının sempozyumu, diğer ortopedi kongrelerinden ayıran bir özellik olduğunu vurguladı.

uluslararası
ortopedi
ve
travmatoloji
sempozyumu
başladı
Bu habere ilk yorumu siz yapabilirsiniz...
Yorum Yaz
0/300

Bu haberler de ilginizi çekebilir