Medimagazin logo

Ulusal Akciğer Sağlığı Kongresi (UASK) 11-15 Mart tarihleri arasında katılımcılarını bekliyor

Ulusal Akciğer Sağlığı Kongresi (UASK) 2020 Kongre Başkanı Prof.Dr. Muzaffer Metin ve Akciğer Sağlığı ve Yoğun Bakım Derneğinin (ASYOD) Başkanı  Prof. Dr. Erdoğan Çetinkaya  ile UASK 2020'yi görüştük
Ulusal Akciğer Sağlığı Kongresi (UASK) 11-15 Mart tarihleri arasında katılımcılarını bekliyor
Abone Ol:
Medimagazin google abone ol

Ulusal Akciğer Sağlığı Kongresi (UASK) 2020 Antalya Belek’teki Sueno Hotel  Kongre Merkezinde  11-15  Mart 2020 tarihleri arasında Akciğer Sağlığı ve Yoğun Bakım Derneği (ASYOD) tarafından gerçekleştirilecek.

Akciğer hastalıkları, hem dünyada hem de ülkemizde en sık görülen, en  çok öldüren, en fazla kısıtlayan, en yüksek tedavi maliyetlerine yol açan, önemli ve öncelikli halk sağlığı sorunlarının başında yer almaktadır. Bu hastalıkların tanısı, tedavisi ve izleminde erişkin ve pediatrik göğüs hastalıkları ve göğüs cerrahisi uzmanları; tıbbi ve radyasyon onkolojisi uzmanları; yoğun bakım, alerji, çevre ve meslek hastalıkları uzmanları; moleküler biyoloji, enfeksiyon, mikrobiyoloji, patoloji, radyoloji ve nükleer tıp uzmanları; psikiyatristler; hemşire, diyetisyen, fizyoterapist ve psikolog gibi farklı uzmanlık alanlarından profesyonellerin bir ekip anlayışıyla birlikte çalışmaları gerekmektedir. Tüm bu profesyonellerin katılımıyla gerçekleştireceğimiz UASK-2020’da akciğer sağlığı alanında küresel bilgi ve gelişmeler yanında, ulusal deneyim ve birikimi birinci ağızdan dinleme fırsatını bulacağız. Ayrıca onbiryabancı konuşmacı kongre boyunca bizimle beraber olacak.

Kongre programımızı akciğer hastalıklarının tanı, tedavi ve izleminde bize rehberlik edecek, günlük pratiğimizi yönlendirecek en güncel gelişmelerin interaktif olarak paylaşılacağı kurs, panel, sempozyum, karşıt görüş, atölye çalışmaları, uygulama odaları, olgu tartışmaları ve uzman seminerleri gibi çeşitli interaktif oturumlarla, katılımcıların ihtiyacına cevap verecek, beklentilerini karşılayacak şekilde yapılandırdık. Kongreden eve dönerken yanımızda götüreceğimiz çıktıları öngörerek bilimsel programı hazırladıkÖzellikle sahadaki uzmanlarımızın, uzmanlık eğitimine devam eden asistanlarımızın ihtiyaçlarını, günlük pratiklerinde karşılaştıkları sorunları esas aldık.

Kongremiz 11 Mart 2020 tarihinde 9 kursla başlayacak. Kurslarda öğleden sonra pratik eğitim ya da olgu sunumları yapılacaktır. 12-14 Mart 2020 tarihlerinde 45 kongre oturumu yapılacak ve panel, yuvarlak masa ve konferanslar olacaktır. Öğleden sonra yapılacak klinik, girişimsel ve radyolojik olgu sunumlarını merakla izleyeceksiniz. Her gün öğle aralarında sözel sunu oturumlarında çalışmalarınızı dinleyecek ve birlikte tartışacağız. İlk iki gün poster alanında ilginç olgularınızı sunma ve paylaşma fırsatınız olacak. Akşam saatlerinde 9 atölye çalışmasında cihazlar üzerinde pratik eğitim yapacak ve işin ustalarından çok şey öğreneceksiniz. Asistan odalarımız 3 konuda temel eğitim için hazır. Yine bu eğitimlere katılacak asistanlarımıza sürpriz hediyelerimiz olacak.

UASK-2020 programı içinde, hastalarımızın tanı ve tedavisinde her zaman yanı başımızda olup, bize destek veren, güç veren hemşirelerimiz için eş zamanlı bir kongre yapıyor olmanın mutluluğunu ve gururunu da yaşıyoruz. Göğüs Hastalıkları ve Onkoloji Hemşireliği oturumları 2 gün boyunca ayrı bir salonda yapılacak ve güncel konular ile pratikte yaşanan sorunlar konuşulacaktır

Kongre ödülleri ve burslarını web sayfamızdan izleyebilir ve başvuru yapabilirsiniz. Kongre katılım bursu kazanabilmek için mutlaka bildirinizin ve ASYOD üyeliğinizin olması gerekiyor.

Bu güzel bilimsel organizasyon için bize çok uygun bir alt yapı ve üst düzeyde servis sağlayabilecek ve katılımcıları rahat, konforlu, keyifli bir şekilde ağırlayabileceğimiz mekanlar olarak Antalya Belek’teki Sueno ve Calista Oteli kongre otelleri olarak seçtik. Otellerimizi ve misafirlerimize sundukları imkanları, fırsatları gördüklerinde 2020 ulusal kongre kontenjanınız için UASK-2020’i tercih ettiğinden dolayı katılımcılarımızın çok daha mutlu olacaklarından eminiz.

Türkiye’nin her yerinden akciğer sağlığı alanında çalışan meslektaşlarımızın bu kongre için duyduğu heyecanın farkındayız. “Bu sefer UASK-2020” diyerek, Ulusal Akciğer Sağlığı Kongresine (UASK) gün sayan meslektaşlarımıza “BU SİZİN KONGRENİZ, EV SAHİBİ SİZSİNİZ” diyoruz.

ulusal akciger sagligi kongresi
uask
akciger
Bu habere ilk yorumu siz yapabilirsiniz...
Yorum Yaz
0/300

Bu haberler de ilginizi çekebilir