Medimagazin logo

Ulusal Akciğer Sağlığı Kongresi 13-17 Mart tarihleri arasında katılımcılarını bekliyor

Ulusal Akciğer Sağlığı Kongresi (UASK) 2019 Kongre Başkanı Prof.Dr. Ahmet Emin Erbaycu ve Akciğer Sağlığı ve Yoğun Bakım Derneğinin (ASYOD) Başkanı Prof. Dr. Akın KAYA ile UASK 2019’u görüştük.
Ulusal Akciğer Sağlığı Kongresi 13-17 Mart tarihleri arasında katılımcılarını bekliyor
Abone Ol:
Medimagazin google abone ol


Ulusal Akciğer Sağlığı Kongresi (UASK) 2019, Antalya Belek’teki Sueno Hotel  Kongre Merkezinde  13-17  Mart 2019 tarihleri arasında gerçekleştirilecek.


UASK 2019  Akciğer Sağlığı ve Yoğun Bakım Derneği (ASYOD) ile Akciğer Kanserleri Derneğinin (AKAD) işbirliğiyle hayata geçirilen kongre ile ilgili Kongre Başkanı Prof.Dr. Ahmet Emin Erbaycu ve Yoğun Bakım Derneğinin (ASYOD) Başkanı  Prof. Dr. Akın Kaya kongre ile ilgili detayları paylaştı. 


"Kongre sürecini farklı bir anlayışla yürüttük. Mutfakta pişeni servis etmek yerine; hep birlikte pişirip, hep birlikte yiyelim, UASK-2019 ortak aklın, ortak vicdanın sesi, soluğu olsun istedik. Bütün üyelerimize ve tüm meslektaşlarımıza çağrı yaparak isteklerini, görüşlerini, önerilerini bize iletmelerini istedik. Bu çağrıyı yaparken sadece kongrede tartışılmasını istedikleri konu başlıkları açısından değil; kongre süreciyle alakalı her konuda görüş istedik.
Gerçekten de çok güzel görüşler, katkılar ve orjinal öneriler geldi. Süreç içinde bize görüş ve önerilerini ileten tüm meslektaşlarımıza çok teşekkür ediyoruz. Onlar UASK-2019’in Kongre Organizasyon Komitesi üyeleri oldular ve bu güzel organizasyonu onlara borçluyuz. UASK 2019’a gelen katılımcılarımızın içinize sinen, “işte benim istediğim kongre buydu!” diyeceği bir kongreyi yapmanın heyecanını duyuyoruz. Kongremizde hepinizin “bunu ben önermiştim, bu benim fikrimdi” diyeceği bir şeyler olsun istedik. Tüm katılımcılarımızın en üst düzeyde memnuniyetini amaçladık. Tüm paydaşlarımızın kongreye ayırdığı zamanın, emeğin ve harcadığı kaynakların karşılığını tam olarak alabilmesini hedefliyoruz.
Akciğer hastalıkları, hem dünyada hem de ülkemizde en sık görülen, en  çok öldüren, en fazla kısıtlayan, en yüksek tedavi maliyetlerine yol açan, önemli ve öncelikli halk sağlığı sorunlarının başında yer almaktadır. Bu hastalıkların tanısı, tedavisi ve izleminde erişkin ve pediatrik göğüs hastalıkları ve göğüs cerrahisi uzmanları; tıbbi ve radyasyon onkolojisi uzmanları; yoğun bakım, alerji, çevre ve meslek hastalıkları uzmanları; moleküler biyoloji, enfeksiyon, mikrobiyoloji, patoloji, radyoloji ve nükleer tıp uzmanları; psikiyatristler; hemşire, diyetisyen, fizyoterapist ve psikolog gibi farklı uzmanlık alanlarından profesyonellerin bir ekip anlayışıyla birlikte çalışmaları gerekmektedir. Tüm bu profesyonellerin katılımıyla gerçekleştireceğimiz UASK-2019’da akciğer sağlığı alanında küresel bilgi ve gelişmeler yanında, ulusal deneyim ve birikimi birinci ağızdan dinleme fırsatını bulacağız. Ayrıca altı yabancı konuşmacı kongre boyunca bizimle beraber olacak.
Kongre programımızı akciğer hastalıklarının tanı, tedavi ve izleminde bize rehberlik edecek, günlük pratiğimizi yönlendirecek en güncel gelişmelerin interaktif olarak paylaşılacağı kurs, panel, sempozyum, karşıt görüş, atölye çalışmaları, uygulama odaları, olgu tartışmaları ve uzman seminerleri gibi çeşitli interaktif oturumlarla, katılımcıların ihtiyacına cevap verecek, beklentilerini karşılayacak şekilde yapılandırdık.
Kongreden eve dönerken yanımızda götüreceğimiz çıktıları öngörerek bilimsel programı hazırladık. Özellikle sahadaki uzmanlarımızın, uzmanlık eğitimine devam eden asistanlarımızın ihtiyaçlarını, günlük pratiklerinde karşılaştıkları sorunları esas aldık.
Kongremiz 13 Mart 2019 tarihinde 10 kursla başlayacak. Kurslarda öğleden sonra pratik eğitim ya da olgu sunumları yapılacaktır. 14-16 Mart 2019 tarihlerinde 46 kongre oturumu yapılacak ve panel, yuvarlak masa ve konferanslar olacaktır. Öğleden sonra yapılacak klinik, girişimsel ve radyolojik olgu sunumlarını merakla izleyeceksiniz. Her gün öğle aralarında sözel sunu oturumlarında çalışmalarınızı dinleyecek ve birlikte tartışacağız. İlk iki gün poster alanında ilginç olgularınızı sunma ve paylaşma fırsatınız olacak. Akşam saatlerinde 9 atölye çalışmasında cihazlar üzerinde pratik eğitim yapacak ve işin ustalarından çok şey öğreneceksiniz. Asistan odalarımız 3 konuda temel eğitim için hazır. Yine bu eğitimlere katılacak asistanlarımıza sürpriz hediyelerimiz olacak.
UASK-2019 programı içinde, hastalarımızın tanı ve tedavisinde her zaman yanı başımızda olup, bize destek veren, güç veren hemşirelerimiz için eş zamanlı bir kongre yapıyor olmanın mutluluğunu ve gururunu da yaşıyoruz. Göğüs Hastalıkları ve Onkoloji Hemşireliği oturumları 2 gün boyunca ayrı bir salonda yapılacak ve güncel konular ile pratikte yaşanan sorunlar konuşulacaktır.


Kongre ödülleri ve burslarını web sayfamızdan izleyebilir ve başvuru yapabilirsiniz. Kongre katılım bursu kazanabilmek için mutlaka bildirinizin ve ASYOD üyeliğinizin olması gerekiyor.
Bu güzel bilimsel organizasyon için bize çok uygun bir alt yapı ve üst düzeyde servis sağlayabilecek ve katılımcıları rahat, konforlu, keyifli bir şekilde ağırlayabileceğimiz mekanlar olarak Antalya Belek’teki Sueno ve Calista Oteli kongre otelleri olarak seçtik. Otellerimizi ve misafirlerimize sundukları imkanları, fırsatları gördüklerinde 2019 ulusal kongre kontenjanınız için UASK-2019’i tercih ettiğinden dolayı katılımcılarımızın çok daha mutlu olacaklarından eminiz.
Türkiye’nin her yerinden akciğer sağlığı alanında çalışan meslektaşlarımızın bu kongre için duyduğu heyecanın farkındayız. “Bu sefer UASK-2019” diyerek, Ulusal Akciğer Sağlığı Kongresine (UASK) gün sayan meslektaşlarımıza “BU SİZİN KONGRENİZ, EV SAHİBİ SİZSİNİZ” diyoruz." 

ulusal akciğer sağlığı kongresi
akın kaya
ahmet emin erbaycu
Bu habere ilk yorumu siz yapabilirsiniz...
Yorum Yaz
0/300

Bu haberler de ilginizi çekebilir