Medimagazin logo

TUS ve Yandal sınavları Ocak-Şubat 2011'de

ÖSYM'den yapılan açıklama...
TUS ve Yandal  sınavları Ocak-Şubat 2011'de
Abone Ol:
Medimagazin google abone ol

ÖNEMLİ UYARI: BAZI SİTELERDE TUS'UN 5 ARALIKTA OLACAĞI YAZIYOR, SINAV TAKVİMİNDE VE ÖSYMN'NİN DUYURUSUNDA BÖYLE BİR ŞEY SÖZKONUSU DEĞİL, 5 ARALIKTA DERNEKLERİN YETERLİK SINAVLARI YAPILACAKTIR.

 

 

Tıpta uzmanlık ğitimi görmek üzere Sağlık Bakanlığı eğitim hastanelerine, üniversitelerin tıp fakültelerine ve Gülhane Askeri Tıp Fakültesine alınacak adaylar için yapılacak olan 2010-Tıpta Uzmanlık Eğitimi Giriş Sınavı (TUS) ve daha ileri seviyede Tıpta Yan Dal Uzmanlık Eğitimi görmek isteyen adaylar için 2010-Tıpta Yan Dal Uzmanlık Eğitimi Giriş Sınavı (YDUS) sınavları 2011 yılının Ocak ve Şubat aylarında 2011 İlkbahar Dönemi sınavları ile birleştirilerek yapılacaktır.09-13 Ağustos 2010 tarihleri arasında TUS Sonbahar Dönemi’ne başvuran adaylar, 2011-TUS İlkbahar Dönemi için yeniden başvurmayacaklardır. Bu adaylardan başvurularını iptal ettirmek isteyen adayların sınav ücretleri iade edilecektir. Bu adaylar için bina/salon atamaları yeniden yapılacak; Sınava Giriş ve Kimlik Belgeleri yeniden gönderilecektir.


2010-TUS Sonbahar Dönemi ve 2010-YDUS Sonbahar Dönemi adaylarına duyurulur.

 

ÖSYM BAŞKANLIĞI

tus
yandal
erteleme
ösym
sınav tarihi
Yorum (8)
hakan yılmaz
Yani Nisanda girecekler de ocak eylüldemi girecek?
0
Cevapla
aydın
dava için nereye başvurmalıyız iki sınavı birleştirip tek sınav yapmak hukuka uygunmudur
0
Cevapla
xxx
nisanda sınava girmek isteyenler ne zaman başvuru yapacaklar şimdi??
0
Cevapla
muhammed
TUS icin 2 senedir hazırlanıyorum.ve tus un ertelenmesi ile kasımda askere gıtmek zorunda kalacam.ben bu insanlara dava açmak için ne yapmalıyım
0
Cevapla
ahmet eren
İki sınav hakkının birleştirilip bire düşürülmesi düpedüz hak gaspıdır.Bunu yapanlar kararlarını değiştirmez ise hukuk önünde hesap soralım.Bu haksızlığı yaşayan herkesi bir araya gelip bu kararı alanlardan hesap sormaya davet ediyorum.
0
Cevapla
Yorum Yaz
0/300

Bu haberler de ilginizi çekebilir