Medimagazin logo

Tuğrul Türkeş'in doktor olan kızı da yurt dışına yerleşti

Cumhuriyet yazarı Barış Pehlivan, yurt dışına giden doktorlar arasında, AK Parti Ankara Milletvekili Tuğrul Türkeş'in kızı Nöroloji Uzmanı Muzaffer Şükriye Aliye Türkeş Demir'in de olduğunu belirterek "Şu an Londra’da “medical support worker” yani “tıbbi destek çalışanı” olarak görev yapıyor" dedi
Tuğrul Türkeş'in doktor olan kızı da yurt dışına yerleşti
AK Parti Ankara Milletvekili Tuğrul Türkeş
Abone Ol:
Medimagazin google abone ol

Yurt dışına giden doktorların arasında tanınan bir isim daha dahil oldu. Cumhuriyet yazarı Barış Pehlivan, kaleme aldığı yazısında AK Parti Ankara Milletvekili Tuğrul Türkeş’in doktor kızının yurt dışına yerleştiğini ifade etti.

Yazısında Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın giderlerse gitsin sözlerini hatırlatan Pehlivan, bu yıl yurt dışına giden doktorların rakamlarını verdi. 

Yurt dışına giden doktorlara Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın yakınındaki bir ismin kızı da dahil olduğunu  "AK Parti Ankara Milletvekili Tuğrul Türkeş’in kızından bahsediyorum...Evet, MHP’nin kurucusu Alparslan Türkeş’in torununu anlatıyorum... Uzun bir adı var: Muzaffer Şükriye Aliye Türkeş Demir." sözleriyle belirtti.

Uzmanlığı nöroloji olan Demir'in en son Antalya Atatürk Devlet Hastanesi’nde başhekim yardımcılığı görevi yaptığını ifade eden Pehlivan, "Öğrendim ki geçen yıl ülkeyi terk etmiş. Ailesiyle İngiltere’ye yerleşmiş. Orada Royal London Hospital adlı Londra’nın doğusundaki bir hastanede çalışmaya başlamış." sözlerini kullandı.

Avrupa'ya giden ve kanser cerrahı olmasına rağmen prosedürlerin tamamlanmasını beklerken kasiyerlik yapan doktorların var olduğundan bahseden Pehlivan "Türkiye’de nörolog olan Muzaffer Türkeş Demir, İngiltere’de doktor olmak için gereken sınavları daha geçmeden vatanı terk etmiş. Halen geçmesi gereken aşamalar var. Bundandır ki, şu an Londra’da “medical support worker” yani “tıbbi destek çalışanı” olarak görev yapıyor. Bir nevi şimdilik doktor değil, doktor yardımcısı... " sözlerini kullandı. 


 


 

muzaffer sukriye aliye turkes demir
tugrul turkes
alparslan turkes
doktor
yurt disi
Yorum (8)
Adnan
:) :) :)
8
Cevapla
Devrimci Derviş
kalburunüstündekiler yerleşmek için hep batıyı tercih ederken altındakiler tutunacak dal arıyor.
23
Cevapla
Hakan öztürk
adı soyadı i̇spanyol isimleri gibi olmuş…
14
Cevapla
uzman hekim
türkeş gibi birinin torununun ingiltere değil de sincan uygur bölgesine yerleşmesini beklerdik ama bunların herşeyi mavra....attıkları nutuklar sadece gariban vatandaşa yönelik söylemler ,kendilerinin aklı fikri batı ülkelerine gitmek ve yerleşmek ama vatandaşa tavsiyeleri arabistan ,türkistan...
48
Cevapla
hasan
fakir aile çocuklarının siyasetten uzak durarak en iyi şekilde eğitim almaları için çabalamaları şarttır. gerek chp olsun gerekse diğer siyasiler kendilerini bir şekilde kurtarabilir, ama garibanın siyasete karışmadan en kaliteli eğitimi başarıp aranan bir eleman olmasını öneririm.aksi faciadır.
9
Cevapla
Yorum Yaz
0/300

Bu haberler de ilginizi çekebilir