Medimagazin logo

TTB: Şiddet tırmanıyor

TTB: Şiddet tırmanıyor
Abone Ol:
Medimagazin google abone ol

Şiddet Tırmanıyor, İçimiz Yanıyor, Gelişmeler Korkutuyor

 

Bayramın ikinci günü Gaziantep’te gerçekleşen bombalı saldırıda dokuz yurttaşımız hayatını kaybetti, yaralanan ve hastanede tedavi gören yurttaşlarımız var. Kaybettiklerimizin ailelerine başsağlığı, yaralılara acil şifa, tatillerini yarıda kesip göreve koşan meslektaşlarımıza kolaylıklar diliyoruz.

Her gün yeni saldırı, ölüm haberleri alıyoruz. Bayram günü şehirlerimizde bombalar patlıyor, ölenlerin içinde çocuklarımız, kadınlarımız var. Bu ülkede yaşayan insanları etnik ve mezhepsel olarak ayrıştırmaya çalışan kirli bir çatışma ortamı her yanımızı sarmaya başladı.

Şiddetin bu kadar günlük yaşantımıza girdiği, canların yitirildiği ortamda her şey anlamını yitiriyor. Biz hekimler, yaşamı savunmak için var olduğumuzu biliyor ve acı duyuyoruz. Kan, gözyaşı, içi yanmış insanlar, şiddet mağdurları görmek istemiyoruz. Çok açık ki kardeşlik ve toplumsal barış bu ülkenin en acil ihtiyacı olmuştur. Hiçbir biçimde ertelenemeyecek olan bu ihtiyaç için tüm toplum kesimleri sorumluluk almalı, kirli oyunlar sahneleyenlere inat, içeride ve dışarıda barış ortamı için çaba harcamalıdır.

Bu ülkenin hekimleri kardeşçe, barış içinde insanca yaşam için ellerinden gelen katkıyı koymaya her zaman hazırdır.

Türk Tabipleri Birliği
Merkez Konseyi

ttb:
şiddet
tırmanıyor
Yorum (7)
Bir Doktor
TTB bir gün de kına, bir gün de terörist de, bir gün de halkınla bütünleş. Ve artık tüm hekimleri temsil ediyormuş gibi ifadelerden vazgeç!
0
Cevapla
alp akat
Beni temsil etmeyen bir STK
0
Cevapla
murat22
neden bana ttb deki insanlar kendi kristal saraylarinda yasiyormus gunluk hayatta herhangi bir calisma hayatlari yokmus gibi geliyor.
0
Cevapla
kasabalı
gitmiş gelmiş dilleri bir türlü terör örgütünü kınayamamış,sadece yuvarlama laflar
0
Cevapla
dr.h.k.
TTB yi ve açıklamalarını hiç benimsiyemiyorum.asıl görevi doktorların sorunlarına çözüm bulmak ancak doktorlardan tamamiyle kopmuş bir kuruluş.şu elim olaydaki açıklamalarında bile samimiyetine inanmıyorum ttb. nin
0
Cevapla
Yorum Yaz
0/300

Bu haberler de ilginizi çekebilir