Medimagazin logo

TTB: Eylem başarıya ulaşmazsa daha uzun süreli "iş" gündemimizde!

TTB Tabip odalarına gönderdiği "çok acele" yazıda eyleme katılanları uyararak, eylemin başarısız olması durumunda daha uzun süreli "iş"lerin gündemlerinde olduğunu söyledi.
TTB: Eylem başarıya ulaşmazsa daha uzun süreli "iş" gündemimizde!
Abone Ol:
Medimagazin google abone ol

TTB'den Tabip Odalarına gönderilen not:

 

 

ACELE VE SAATLİDİR!
566/2011
18.04.2011

 

TABİP ODASI BAŞKANLIĞI’NA

 

Bugüne kadar yürütülen çalışmalar nedeniyle öncelikle emeği geçen herkesi kutluyoruz. Şimdiden tarihimize ve Türkiye'ye çok önemli bir katkı sunduğumuzu bilmeliyiz.

 

1)19-20 Nisan'da uyulacak kurallar ve eylemin genel çerçevesi aşağıdaki basın duyurusu ile bir kez daha kamuoyuyla paylaşılmıştır. Gerek görürseniz ekteki materyali ya da ilinizle ilgili öngördüğünüz düzenlemeleri halkımızı bilgilendirmek amacıyla yerel basınla paylaşmanız yararlı olacaktır.

 

2)Tabip Odası yöneticilerimiz 18 Nisan Pazartesi öğlenden başlayarak TTB Merkez Konseyi üyelerini ve Konsey sekreteryasını 24 saat boyunca arayabilir. 19 Nisan Salı sabahtan itibaren mail/faks ve gereğinde telefonla TTB Merkez Konseyi sık aralarla katılım, gelişmeler vb. hakkında bilgilendirilmeli, bu amaçla oda bünyesinde bir sekreter görevlendirilmeli, kendisine telefon vb. aktarılan bilgileri (kaynağını belirterek; örneğin oda başkanı Dr. Ali Erk, ....Hastanesinden Dr. Şeyda  Atıl gibi) raporlaştırarak iletmelidir. Herhangi olumsuz/beklenmeyen bir durumda başta Genel Sekreter olmak üzere Merkez Konsey üyelerine ulaşarak mutlaka bilgi verilmelidir.

 

3)İllerin özel durumları nedeniyle alacakları kararlar ve eklemeler dışında genel eylem tarzı öğlen saatlerinde bir arada görünür etkinlikler (yürüyüş, açıklama vd.) şeklinde olacaktır.

 

4)Eylemle ilgili bilgiler TTB Merkez Konseyinde kurulacak olan Basın Bürosu'ndan kamuoyu ile paylaşılacaktır.

 

5)Eylem süresince kaynağı belli olmayan duyum, söylenti vb. haberlere itibar edilmemeli; çeşitli haber sitesi vb. kaynaklarda yer alan bilgiler kaynağından doğrulanmadan geçerli kabul edilmemelidir. TTB Merkez Konseyi web sitesi ya da televizyonlardan Merkez Konsey yöneticilerinin açıklamaları dikkate alınmalıdır.

 

6)Her türlü idari baskı vb. (kim, kime/kimlere, nerede, ne zaman, nasıl gibi) ayrıntılı bir şekilde tutanağa bağlanmalı ve Merkez Konseye rapor edilmelidir. Böyle bir gelişme beklenmemekle birlikte, bu yöndeki olumsuz gelişmeler derhal tutum almamız ve sahiplenerek girişimde bulunmamızın yanısıra ciddiyetine göre (eylemin süresize dönmesi dahil) değerlendirme konusu olabilecektir.

 

Unutulmamalı ki eylemin  başarısı ciddiyetimiz ve disiplinli davranışlarımıza bağlıdır. Bu eylemin arzu edilen sonuçlara ulaşmaması durumunda burada elde edilen tecrübe ışığında daha uzun süreli "iş"ler karar için gündemimizdedir.

 

Hepimize kolay gelsin.

Saygılarımızla,

Prof. Dr. Feride Aksu Tanık
TTB Merkez Konseyi
Genel Sekreteri

ttb:
eylem
başarıya
ulaşmazsa
daha
uzun
süreli
"iş"
gündemimizde!
Yorum (1)
sevinç
Son dakikalarda bize ulaşan bir mail ile grevin bayram tatillerinde olduğu gibi uygulanmayacağı, tüm çocuk ve hamilelere poliklinik hizmeti sunulacağı bilgisi ulaştı. Sanırım bundan sonraki bayram tatillerinde bu branşlar icap veya nöbet şeklinde değil sürekli poliklinik hizmeti sunarak çalışacaklar!!!!
0
Cevapla
Yorum Yaz
0/300

Bu haberler de ilginizi çekebilir