Medimagazin logo

TTB Başkanı: KHK tabiplerin çalışma amacını ortadan kaldırıyor

Türk Tabipleri Birliği (TTB) Merkez Konseyi Başkanı Dr. Eriş Bilaloğlu, 663 sayılı Sağlık Bakanlığı Ve Bağlı Kuruluşlarının Teşkilat Ve Görevleri Hakkında Kanun Hükmünde Kararname'nin (KHK) ''tabiplerin çalışma amacını ortadan kaldırdığını'' öne sürdü.
TTB Başkanı: KHK tabiplerin çalışma amacını ortadan kaldırıyor
Abone Ol:
Medimagazin google abone ol

 TTB Türkiye Hekim Meclisi, 663 sayılı KHK'yı, görüşmek üzere Ankara Üniversitesi Tıp Fakültesi morfoloji binasında toplandı.
    

Toplantının açılışında konuşan Bilaloğlu, Türkiye Hekim Meclisinin TTB yönetim organizasyonu içerisinde bulunmadığını, 663 sayılı KHK'yi görüşmek üzere olağanüstü bir zamanda olağanüstü bir şekilde kurulduğunu söyledi.
   

  663 sayılı KHK'nin Kurban Bayramı öncesinde Resmi Gazete'nin mükerrer sayısında yayımlandığını anımsatan Bilaloğlu, KHK'nın hekimlerin çalışma amacını ortadan kaldırdığını öne sürerek, ''Bu kararname bütün meslek birliklerine devletin müdahalesini öngörüyor'' dedi.
    

CHP Mersin Milletvekili Aytuğ Atıcı da KHK'larla ''devletin bütün kurumlarına darbe vurulduğunu, kurumların yeniden dizayn edildiğini'' ileri sürdü.
    

Partisinin KHK'ları iptal istemiyle Anayasa Mahkemesine götürdüğünü anımsatan Atıcı, ''Biliyorsunuz ki artık Anayasa Mahkemesine götürmek de çok bir şey ifade etmiyor, oranın da yapısı değiştiriliyor. Üretimden gelen gücümüzü kullanmak mecburiyetindeyiz.'' diye konuştu.
    

MHP Tokat Milletvekili Reşat Doğru da sağlık çalışanlarının son yıllarda sürekli olarak hak kaybına uğradıklarını öne sürerek, KHK'larla bu kayıpların hızlandığını söyledi.
    

TTB Merkez Konseyi Üyesi Dr. Mehmet Zencir, ''Sağlık Bakanlığı ve Bağlı Kuruluşlarının Teşkilat ve Görevleri Hakkında KHK Neler Getiriyor'' başlıklı bir sunum yaptı.

ttb
başkanı:
khk
tabiplerin
çalışma
amacını
ortadan
kaldırıyor
Yorum (3)
dr.uzm
Üretimden gelen gücümüzü kullanmak mecburiyetindeyiz.kesinlikle....en doğru söz bugüne kadar ki.....TEK ÇARE İSTİFA BU ÖLÜM-KALIM MELESİ ONUR ŞEREF MÜCADELESİ OLUŞTUR ARTIK...BIÇAK KEMİĞE DAYANDI..devam eden sonuçlarna katlansa bile gelecek NESİLLERE ÇOCUKLARINA HİÇ BİR ŞEY DİYEMİYECEK..
0
Cevapla
halil
TTB biran önce eylem planı hazırlamalı. Grevse grev. Uzun vadeli netice alıncaya kadar. Hükümet memnun, vatandaş memnun. Gelecek kaygısı yaşayan birtek sağlık çalışanları bu sayede değerimiz anlaşılmış olur.
0
Cevapla
OP DR KLİÇKO
tabiplerin çalışma amacı ve inancı var mıydı pardon??? OLMAYAN BİR ŞEY YOK OLUR MU???
0
Cevapla
Yorum Yaz
0/300

Bu haberler de ilginizi çekebilir