Medimagazin logo

Trabzon'da öğretim üyesi başörtülü hekimi ameliyathaneye almadığı iddiasıyla açığa alındı

Trabzon Karadeniz Teknik Üniversitesi (KTÜ) Sağlık Uygulama ve Araştırma Merkezi'nde başörtülü intern hekimin ameliyathaneye girişine izin vermediği iddia edilen öğretim üyesinin açığa alındığı bildirildi
Kaynak: AA
Trabzon'da öğretim üyesi başörtülü hekimi ameliyathaneye almadığı iddiasıyla açığa alındı
Abone Ol:
Medimagazin google abone ol

Rektörlükten yapılan yazılı açıklamada, 29 Aralık 2022'de KTÜ Sağlık Uygulama ve Araştırma Merkezi'nde bir öğretim üyesinin, başörtüsü nedeniyle bir internin ameliyathaneye girişine izin vermediği yönündeki iddiaların kamuoyuna yansıdığı belirtildi.

Açığa alındı

İddialar konusunda Rektörlük tarafından gerekli soruşturma sürecinin başlatıldığı vurgulanan açıklamada, "Soruşturma tamamlanıncaya kadar ilgili öğretim üyemiz açığa alınmıştır. Soruşturma sürecinin, tüm taraflar açısından hassasiyetle sürdürüleceği konusunu tüm kamuoyunun bilgisine sunarız." ifadelerine yer verildi.

karadeniz teknik universitesi
intern hekim
basortusu
ogretim uyesi
Yorum (18)
4c emekli
hoca adammı öldürmüş. rüşvetmi almış. ihaleye fesatmı karıştırmış. anlamadım. atatürk çü hocayı harcama yıldırma bahanesi gibi geldi bana. amaliyathanelerde birçok türbanlı çalışan kardeşimiz çıkarılmamışda öğrenci türbanlı diye neden çıkarılsın. hocanın mazereti doğrudur diyorum.
29
Cevapla
Hak hürriyet
atatürkçulukle bunun ne alakası var. sınavda ilk 15 bine girmiş çalışmış. biri keyfi olarak hak gaspediyor. bunun adı gasptır. (eğer böyle bir durum varsa)
Cevapla
Bir iki soru
@4c emekli atatürk çü olduğu kanısına nerden vardınız ? aynı atatürk den mi bahsediyoruz ?
1
Cevapla
KTÜ mezunu
bazı hoca vardır ki, onun seni muayenehanesine ya da ameliyathanesine aldığı için şükran duymak gerekir, yeşil örtüye tırnağının değmemesi gereken bir odada dışardan getirdiğiniz başörtü ya da herhangi bir örtüyle bulunamazsınız, kaldı ki ameliyathanede bütün kadınlar bone ile örtülüdür zaten.
9
Cevapla
KTÜ mezunu
hocamın öğrenciye rencide edici davranacağına inanmıyorum, soruşturma sırasında açığa alınacak kadar suçlu görülmesinin doğruluğu da sorgulanmalı, stajda vizite göbeği açık gelmek ne kadar ayıpsa, ameliyathanede başörtüsünü boneden üstün görmek de ayıp, kural kuraldır, bugün bana yarın sana lazım.
9
Cevapla
Yorum Yaz
0/300

Bu haberler de ilginizi çekebilir