Medimagazin logo

Tıp Fakültesi binasının temeli 24 Nisan'da atılacak

Yozgat Valisi Necati Şentürk, Bozok Üniversitesi Tıp Fakültesi'nin temel atma töreninin 24 Nisan tarihinde gerçekleştirileceğini söyledi.
Tıp Fakültesi binasının temeli 24 Nisan'da atılacak
Abone Ol:
Medimagazin google abone ol

Yozgat Polis Evi'nde verilen yemek sonrası konuşan Vali Şentürk, Şentürk, "Allah nasip ederse 24 Nisan tarihinde üniversitemiz içerisinde, kampus alanında ya da mastır planının imkan verdiği bir yerde tıp fakültemizin temelini atacağız." dedi.

Vali Şentürk, önümüzdeki yıl içerisinde üniversitenin diğer bölümlerinin tamamlanması ile ilin sosyal ve ekonomik anlamda gelişmesine katkı sağlanacağını ifade etti. Şentürk, şöyle dedi:
“Geçen yaz döneminde Sayın Cumhurbaşkanımız Abdullah Gül ilimize teşrif ettiğinde bende Yozgatlı iş adamlarımızı ve benim eski dostum olan Mehmet Gülay’da davet etmiştim. Sayın Gülay, Cumhurbaşkanımızın huzurlarında tıp fakültesi binası yapımına nisan ayı içerisinde başlayacağı sözünü vermişti. Bu yüzden Mehmet Gülay’ı temsil eden Gülaylar Şirketleri Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Hurşit Şen ve iki arkadaşımız aramızdalar. Allah nasip ederse 24 Nisan tarihinde üniversitemiz içerisinde, kampus alanında ya da mastır planının imkan verdiği bir yerde tıp fakültemizin temelini atacağız. Yine aynı gün içerinde Kızılay tarafından yapılacak olan aşevi, depo gibi yerlerin temel atma törenini gerçekleştireceğiz. Bu vesile ile kadim dostum Sayın Mehmet Gülay beyefendi’ye ve onun aramızda bulunan temsilcilerine çok teşekkür ediyorum. İnşallah önümüzdeki yıl içerisinde üniversitemizin diğer bölümlerinin tamamlanması ile ilimizin sosyal ve ekonomik anlamda gelişmesine katkı sağlayacaktır.”

tıp
fakültesi
binasının
temeli
24
nisan'da
atılacak
Yorum (3)
hs
ne gerek var efendi, tabelan yokmu, birde Devlet Hatahanesi buldunmu alsa na Fakülte...icinde ne yetisir ama bunun taktirini sana birakiyorum...
0
Cevapla
yağız ağız
Boğazlayan'a da isderüük...
0
Cevapla
Gölgelice
HEY! EFENDİ, EFENDİ Yok mu hiç yakınlarda bir devlet hastanesi; Durumunu izah et biraz gür duyur sesi. Önce belediyeye, sonra sen git valiye, Devlet hastanesinden biraz yer verin diye, Onlar zaten hazırlar yolunu gözlüyorlar, Bizde neden olmasın, onu çok özlüyorlar. Sen ne dersen yaparlar merak etme sen onu, El üstünde tutarlar anlat sen durumunu. Bahçeyi ikiye böl, yık bahçe duvarını, Dallingirli giriş yap; servis yap ambarını. Barakalar sırala bina yetmezse eğer; Bak fakülte getirdi sana verirler değer… Git vakit kaybetmeden ‘Tabelacı Nuri’ye Cafcaflı levha yazdır; “TIP FAKÜLTESİ” diye, Biraz yukarı çaktır, vinç getirsen de olur; Uzaktan okunsun ki arayan kolay bulur. Dört tane de uzman bul mecburu yeni bitmiş; Çemberden yeni geçmiş, kadere sitem etmiş… Yard. doç. yap adamları bırakıp kaçmasınlar; A.B.D. başkanı yap doç. olup uçmasınlar… ÖSS de yer açtır doldur yüzlercesini; Koridorlar şenlensin, boşver öğrenmesini!.. Ne uğraşıp durursun bina yapacam diye, Belki seni seçerler iş bilir adam diye…
0
Cevapla
Yorum Yaz
0/300

Bu haberler de ilginizi çekebilir