Medimagazin logo

Tatvan Devlet Hastanesi'nde mesai saatleri uzatıldı

Bitlis Tatvan Devlet Hastanesi'nde bazı polikliniklerde 17.00 olan mesai saati 19.00’a kadar uzatıldı.
Tatvan Devlet Hastanesi'nde mesai saatleri uzatıldı
Abone Ol:
Medimagazin google abone ol

Tatvan Devlet Hastanesi Başhekimi Uzm. Dr. Mustafa İkizek, hastalara daha iyi hizmet verebilmek ve daha çok vakit ayırabilmek adına birçok polikliniklerde mesai saatlerini uzattıklarını söyledi. Hastanede daha iyi bir sağlık hizmeti vermek adına, her geçen gün sağlık hizmeti alanını genişlettiklerini ifade eden Uz. Dr. Mustafa İkizek, "Bu kapsamda dahiliye, göğüs hastalıkları, genel cerrahi, diş hastalıkları, üroloji, nöroloji ve ortopedi polikliniklerimizde çalışma saatini saat 17.00’dan 19.00’a kadar uzattık. Diş hastalıkları polikliniğimiz, önceden SSK hastanesi olan ek hizmet binamızda hizmet veriyor. Sağlık hizmetinden yararlanmak isteyen hasta ve hasta yakınları, 182’yi arayarak veya web sitemiz ile hastanemizden randevu alabilirler.” dedi.


Yapılan uygulamanın yerinde bir uygulama olduğunu ve hatta geç kalınmış bir uygulama olduğunu belirten köylü vatandaşlardan Selami Çelik, mesai saatlerinin uzatılmasının son derece önemli olduğunu söyledi.


Köyden geldikleri için hastaneye geliş gidişte sıkıntı yaşamaları nedeniyle hastane randevularına geç kaldıklarını bu nedenle de muayene ve tahlil sonuçlarının mesai saatine yetişmediğini bunun içinde bir sonraki gün tekrardan hastaneye gelmek zorunda kaldıklarını anlatan Çelik, “Yeni mesai saati uygulaması sayesinde artık köyden bile gelmemize rağmen gün içerisinde tüm işlerimizi halledip köye geri dönebiliyoruz. Buda bize hem sağlık açısından hem de zaman açısından büyük yarar sağlıyor. Bu nedenle uygulamanın hayata geçirilmesinde emeği geçenlere teşekkür ediyoruz.” diye konuştu.

tatvan
devlet
hastanesi'nde
mesai
saatleri
uzatıldı
Yorum (18)
K.A.
Şaka gibi şaka! Bu tür şeylere belli sebeplerden dolayı evet diyen doktorlar herşeye müstehaktırlar kusura bakmasınlar. Başka bir kamu kurumunda memurlara akşam mesai bitişi 17:10 yapacağız desinler bakalım neler oluyor. Kıyametler kopar. Vay çocuğumu kreşten almam lazım diyen vay bilmemnereye yetişmem lazım diyenler... Akşam 17-19 arası çalışacak arkadaşlara bol puan toplamalar ve hayatta başarılar dilerim. Bundan sonra kendilerine sunulacak diğer teklifler içinse şimdiden geçmiş olsun derim. Bu işlere ufak çıkarlar için prim verenler daha çoook şeye müstehak.
0
Cevapla
Sibel Andıç
Dr K A Yazdıklarının altına imza atarım. Net...
0
Cevapla
brk
köylü vatandaşımız geç kalınmış bir uygulama demiş. doğru söylemiş. hatta aciller kapatılsın. zaten poliklnik gibi çalışıyorlar. vardiyalı sistem gelsin. 24 saat hastanede poliklinik hizmeti verilsin. doktor izinleri kaldırılsın. aksama hiç olmasın. yok doktor izinli falan.... genel sağlık uzmanlığı diye bir uzmanlık çıkarın. herkes bilgisayardan uzman hekim olsun. hatta prof. yapın direk. başhekim olma şartı imam hatip mezunu olmak olsun. haaa. birde doktor maaşları asgari ücret olsun. tamam. maaşlarıda asgari ücret yapın. kuzu kuzu çalışalım. %99 oy alırsınız. %1 lik gariban sağlıkçı oyunu kim ne yapsın.
0
Cevapla
halil toraman
metalin bile yorgunluğu var.saat 17den sonra yorulmuş bir doktordan alınan sağlık hizmetinin kalitesi şüphelidir...
0
Cevapla
sibel
Çok güzel. Bir kere böyle bir uygulama başlatıldı mı, gerisi nasıl olsa gelir. Önce opsiyonel, sonra zorunlu oluverir. Doktorum ama önce anneyim ben, gündüz/icap/nöbet saatimin dışındaki hayatım tamamen çocuklarımın hakkı!
0
Cevapla
Yorum Yaz
0/300

Bu haberler de ilginizi çekebilir