Medimagazin logo

Tabip Odası Sağlık Müdürüne "Tam Gün" davası açacak

Denizli Tabip Odası, "Tam Gün Kanunu" ile ilgili uygulamada 50 civarında hekimin mağduriyetine yol açıldığı gerekçesiyle Denizli İl Sağlık Müdürü Dr. Erdoğan Taş hakkında hukuki yollara başvurulacağını, hekimlerin uğradığı maddi ve manevi zararların tazmini için girişimlerde bulunulacağını bildirdi.
Tabip Odası Sağlık Müdürüne "Tam Gün" davası açacak
Abone Ol:
Medimagazin google abone ol

 

Denizli Tabip Odası'ndan yapılan yazılı açıklamada, Danıştay 5. Dairesi'nin, Sağlık Bakanlığının "Tam Gün Kanunu" işleminin "Kamuda görevli hekimlerin muayenehane açamayacaklarına" ilişkin bölümünü iptal ettiği anımsatıldı. 
 
Açıklamada, Denizli İl Sağlık Müdürlüğü'nün, Danıştay'da devam eden dava sürecine rağmen, Denizli'de muayenehanesi olan ve işyeri hekimliği yapan hekimlere muayenehanelerini kapatmaları ve işyeri hekimliğini bırakmaları yönünde 1 Nisan 2011 tarihine kadar süre verdiği belirtilerek, şöyle denildi: 
 
"Denizli Tabip Odası, İl Sağlık Müdürlüğü ile görüşerek bu uygulamanın hukuksuz ve yanlış olduğunu, Türkiye'nin başka hiçbir ilinde uygulanmadığını belirtmesine rağmen, İl Sağlık Müdürlüğü'nün keyfi uygulaması ile Denizli'de yaklaşık 50 kadar hekim mağdur olmuş durumdadır. Hekimlerin mağdur olmasına neden olan Denizli İl Sağlık Müdürü hakkında hukuk alanında başvuruda bulunacağımızı, maddi ve manevi olarak zarara uğratılan hekimlerin zararlarının tazmini için hukuksal başvuruda bulunacağımızı kamuoyuyla paylaşmak istiyoruz."
tabip
odası
sağlık
müdürüne
"tam
gün"
davası
açacak
Yorum (8)
tıp doktoru
İşte böyle, hakkımızı sonuna kadar aramalıyız, tebrikler Denizli Tabip Odası
0
Cevapla
dr hasan
Denizli tabip odasını kutluyorum. Hukuğu hiçe sayan koltuk sahiplerinin gereken maddi cezaya çarptırılması gerekir ki bundan sonra emirvaki yapmasınlar... Aldıkları cezada tün Türkiye ye hukuk tanımazlara ibret olsun !
0
Cevapla
Nurettin Serinkan
Denizli Tabip Odasını hekim arkadaşları koruyucu yaklaşımından dolayı kutlarım. Aynı uygulamanın diğer illerdeki tabip odalarınında mağdur olan doktor arkadaşlar için uygulamasını temenni ederim.Saygılarımla
0
Cevapla
hizmet sözleşmesi
danıştay kararı çok açık,devlet memuru tabip muayenehane açıp serbest meslek icraası yapabilir,fakat sözleşmeye dayalı hizmet sunamaz diyor. iş yeri hekimi-özel sağlık kuruluşlarında hekimlik hizmet sözleşmesi gerektirir.
0
Cevapla
MK
sağlık bakanına da MAHKEME KARARINI UYGULAMADIĞI İÇİN SUÇ DUYURUSUNDA BULUNMAK LAZIM
0
Cevapla
Yorum Yaz
0/300

Bu haberler de ilginizi çekebilir