Medimagazin logo

Süleyman Demirel Üniversitesi Öğretim Üyesi Alım İlanı

Süleyman Demirel Üniversitesi Öğretim Üyesi Alım İlanı
Abone Ol:
Medimagazin google abone ol

Süleyman Demirel Üniversitesi Rektörlüğünden:

Üniversitemizin aşağıda belirtilen birimlerine 2547 Sayılı Kanun ile Öğretim Üyeliğine Yükseltilme ve Atama Yönetmeliği ve Yükseköğretim Kurulu Başkanlığı’nca onaylanan Üniversitemiz Öğretim Üyeliği Kadrolarına Başvurma, Atama ve Yükseltilme ile ilgili Değerlendirme Kriterleri Hükümlerine göre aşağıda belirtilen anabilim dallarına Öğretim Üyesi alınacaktır.

Profesör kadroları daimi statüde olup, bu kadrolara başvuracak adaylar, dilekçelerine başvurdukları birimi ve anabilim dalını belirterek ekinde özgeçmiş, noterden veya resmi kurumlarca onaylanmış lisans, yüksek lisans, doktora, uzmanlık belgesi veya Sanatta Yeterlik belgesi, doçentlik belgesi, nüfus cüzdan fotokopisi, 3 adet fotoğraf ve Öğretim Üyeliğine Yükseltilme Atama Kriterinin Puanlanmış listesi ve yayın listesi ile birlikte Bilimsel Çalışma ve Yayınlarını kapsayan eserlerden 6 (altı) takım dosyayı ekleyerek Personel Dairesi Başkanlığına; (Profesörler için başlıca araştırma eserini özgeçmiş ve yayın listesinde belirteceklerdir.)

Doçent kadroları daimi statüde olup, bu kadrolara başvuracak adaylar, dilekçelerine başvurdukları birimi ve anabilim dalını belirterek ekinde özgeçmiş, noterden veya resmi kurumlarca onaylanmış lisans, yüksek lisans, doktora, uzmanlık belgesi veya Sanatta Yeterlik Belgesi, doçentlik belgesi, nüfus cüzdan fotokopisi, 3 adet fotoğraf, Öğretim Üyeliğine Yükseltilme Atama Kriterinin Puanlanmış listesi ve yayın listesi ile birlikte Bilimsel Çalışma ve Yayınlarını kapsayan eserlerden 4 (dört) takım dosyayı ekleyerek Personel Dairesi Başkanlığına;

İlanın yayınlandığı tarihi takip eden 15 (onbeş) gün içerisinde müracaat etmeleri gerekmektedir.

Yabancı ülkelerden alınan diplomaların Üniversitelerarası Kurulca denkliğinin onaylanmış olması şarttır.

Posta ile müracaat edecek adaylar için; postada meydana gelen gecikmeler dikkate alınmayacaktır.

Tıp Fakültesine ait kadrolara başvuracak Öğretim Üyesi adaylarının Tıp Fakültesi mezunu olması zorunludur. (Özel şartlar hariç)

*** Tıp Fakültesi mezunu olma şartı aranmaz.

Dilekçe, Özgeçmiş ve SDÜ Öğretim Üyeliğine Başvuracak Adayların Yayınlarını Puanlama Formu formatına http://persdb.sdu.edu.tr’den doküman arşivi “SDÜ Öğretim Üyeliği Kadrolarına Başvurma, Atama, Yükseltilme ve Değerlendirme Kriterleri” bölümünden ulaşılabilir.

 

Tıp Fakültesi

 

 

 

 

 

Temel Tıp Bilimleri

Biyoistatistikve Tıbbi Bilişim

Doçent

1

1

*** Varyans unsurları konusunda doktora yapmış olmak.

Cerrahi Tıp Bilimleri

Kalp-Damar Cerrahisi

Doçent

1

1

Yurt dışında mitral kapak cerrahisi üzerine eğitim almış olmak.

Cerrahi Tıp Bilimleri

Kadın Hastalıkları ve Doğum

Profesör

1

1

Perinatalojiyan dal sertifikası olmak. Polikistik over sendromlu hastalarda "laparoscopic ovarian multineedle intervention" konusunda çalışması olmak.

Cerrahi Tıp Bilimleri

Anesteziyolojive Reanimasyon

Profesör

1

1

Yoğun bakım yandal sertifikası olmak.

Cerrahi Tıp Bilimleri

Anesteziyolojive Reanimasyon

Doçent

1

1

Periferiksinir blogu eğitici sertifikası olmak.

Diş Hekimliği Fakültesi

Klinik Diş Hekimliği Bilimleri

Periodontoloji

Doçent

1

1

Tip II diabetes mellitus ve hiperlipidemili bireylerde peridontal tedavilerin etkileri üzerine çalışması olmak.

süleyman
demirel
üniversitesi
öğretim
üyesi
alım
i̇lanı
Yorum (4)
Ayşen Kaya
Kadrolardaki açıklamalar adrese teslim gibi görünüyor. Hep aynı zihniyet, hemde adı üniversite. Direk atayıver gitsin ne gerek var ilan milan uğraşıyorsunuz.....
0
Cevapla
Hasan Canerler
bu adrese teslim kadrolar yüzünden, tıpta hiç ilerleyemedik, geri sayıyoruz iyi ki zamanında ayrılmışım
0
Cevapla
dr yalçın
bir de üniversite olacaksınız.utanın biraz yahu.bu kadrolara alacaklarınızın boy-kilo vb. özelliklerini de yazsaydınız daha isabetli olurdu.
0
Cevapla
dr
yazıklar olsun, ya bari atanacak dr arkadaşın adınıda yayınlasaydınız da ayıp olmasaydı. komik duruma düşüyorsunuz. buna dur diyecek bir yetkili yok mu şu koca ülkede...
0
Cevapla
Yorum Yaz
0/300

Bu haberler de ilginizi çekebilir