Medimagazin logo

Sözleşmesi feshedilen doktor Acil Serviste

Şırnak’ta görev yapan aile hekimi Mehmet Zeki Türe’nin hastalarını bırakıp ‘kaymakamın ayağına’ gitmedigi için aile hekimliği sözleşmesi feshedildi
Kaynak: MİLLİYET
Sözleşmesi feshedilen doktor Acil Serviste
Abone Ol:
Medimagazin google abone ol

İddiaya göre 9 Ocak 2013 akşamı Güçlükonak Kaymakamı Halit Benek, rahatsızlanan eşine müdahale edilmesi için özel şoförünü hastaneye gönderdi. O akşam ‘icap nöbeti’ tutan Dr. Türe hastaları muayene ederken şoför, sağlık çalışanlarına, “Çabuk ambulansı hazırlayın, doktoru da çağırın, kaymakamın eşi hasta, evine gideceğiz” diyerek emirler yağdırdı. Türe, “Talepleriniz uygun değil. Eğer ambulans gerekli görürse hastaneye getirilir. Gelmeyeceğim” dedi. Kaymakamla doktor telefonda tartıştı. Kaymakamın evine Başhekim Vekili gitti ve eşinin ciddi bir rahatsızlığı olmadığı anlaşıldı. Yaşanan gerginliğin ardından 4-5 gün sonra Türe’nin çalıştığı hastaneye denetime gelindi.

 

Aile hekimliği feshedilen Türe, Cizre Devlet Hastanesi Acil Servis’ine tayin edildi. Türe için dava açan Türk Tabipleri Birliği, “Doktorlar sadece hastalardan değil mülki amirlerden de şiddet görüyorlar” açıklaması yaptı. 

sözleşmesi
feshedilen
doktor
acil
serviste
Yorum (7)
Dr.Cevdett
Olay yukarıda anlatıldığı gibiyse Başbakanımızı, sağlık bakanımızı adaleti tesis etmeye çağırıyorum. Bu düpedüz devlet eliyle kaymakamın yaptığı bir MOBBİNG uygulamasıdır. Doktor derhal mobbing davası açmalıdır.
0
Cevapla
volkan
asıl suçlu, hekimlerin başına kaymakamları idari hakim yapan kanunu çıkaranların. kendilerini, kendilerinden daha çok eğitim almış insanların patronları şefleri gibi görmelerine neden olanların Allah cezasını versin.
0
Cevapla
hasan kalyoncu
kaymakamımızı yedirmeyiz
0
Cevapla
Akhekim
Bu yazıyı okuyan bir ah.yi kaymakamı aynı şekilde, aynı şartlarda evine çağırsa kaç ah. direnebilir, merak ediyorum!
0
Cevapla
kazı kazancı
ilçede çalışmak zaten sorun doğu da çalışmak daha zor,bır de ilçede buyuk dağları ben yarattım dıyen kaymakam varsa yandınnn...ben fi tarıhınde 5000 nufulu ılcede çalışırkan kaymakam kot pantolonla yanına gıttım dıye benı odasından atmıştı,,,
0
Cevapla
Yorum Yaz
0/300

Bu haberler de ilginizi çekebilir