Medimagazin logo

Sözleşmeli değil kadrolu personel alınsın

Türk Sağlık-Sen Genel Başkanı<b> Önder Kahveci</b>, yaptığı yazılı açıklamada, bakanlığın 15 bine yakın sözleşmeli sağlık personeli alacağını ifade etti
Sözleşmeli değil kadrolu personel alınsın
Abone Ol:
Medimagazin google abone ol

Türk Sağlık-Sen Genel Başkanı Önder Kahveci, yaptığı yazılı açıklamada, bakanlığın 15 bine yakın sözleşmeli sağlık personeli alacağını ifade etti.

Sözleşmeli personel istihdamının aileleri parçaladığını, iş yerlerinde çalışma barışını bozduğunu savunan Kahveci, bakanlığın tüm ısrarlarına ve uyarılarına rağmen sözleşmeli personel alımını sürdürmesini eleştirdi.

Yaşanan sorunların çözümünün kadrolu personel istihdamından geçtiğini vurgulayan Kahveci, şunları kaydetti:
''Sağlık Bakanlığı personel alımında sözleşmeli yerine, kadrolu istihdamı benimsemelidir. Bunun için öncelikli olarak mevcut çalışan sözleşmeli personele kadro vermelidir. Bunun yanında bakanlık yeni alacağı yaklaşık 15 bin kişiyi sözleşmeli personel olarak değil, kadrolu personel olarak istihdam etmelidir. Bu Sağlık Bakanlığının çalışanları için atacağı en büyük adımlardan birisi olacaktır.''

Sözleşmeli istihdam edilen personele kadro verilmesi için kampanya başlattıklarını anımsatan Önder Kahveci, ''Edirne'den Hakkari'ye kadar sözleşmeli çalışanlar bize dilekçe gönderiyorlar. Bu dilekçeleri Sağlık Bakanlığı'na ve TBMM Grup Başkanvekillerine teslim ederek çalışanların isteklerini onlara ileteceğiz'' dedi.

sözleşmeli
değil
kadrolu
personel
alınsın
Bu habere ilk yorumu siz yapabilirsiniz...
Yorum Yaz
0/300

Bu haberler de ilginizi çekebilir