Medimagazin logo

Sivas'ta kazada hayatını kaybeden doktor için hastane önünde tören düzenlendi

Sivas'ta meydana gelen trafik kazasında hayatını kaybeden Kalp Damar Cerrahisi Uzmanı Dr. Hasan Hüseyin Saltık için görev yaptığı Samsun'daki hastane önünde tören düzenlendi. Törende mikrofonu eline alan Saltık'ın meslektaşı duygulanarak konuşmasını yarım kesmek zorunda kaldı.
Kaynak: İHA - Muhammer Ay
Sivas'ta kazada hayatını kaybeden doktor için hastane önünde tören düzenlendi
Abone Ol:
Medimagazin google abone ol

Samsun'dan doğu illerine sağlık görevlilerini geziye götüren midibüsün Sivas'ta geçtiğimiz gün devrilmesi sonucu meydana gelen kazada, uzun yıllar Samsun Devlet Hastanesinde ve Samsun Eğitim ve Araştırma Hastanesinde görev yapan Kalp Damar Cerrahisi Uzmanı Dr. Hasan Hüseyin Saltık hayatını kaybederken, 24 kişi de yaralandı.


Doğu gezisine katılan sağlık çalışanlarının midibüsü devrildi: 1 doktor öldü, 24 yaralı


Kazada hayatını kaybeden Hasan Hüseyin Saltık memleketi Niğde'de toprağa verilirken, bugün uzun yıllar görev yaptığı Samsun Eğitim ve Araştırma Hastanesi önünde meslektaşları tarafından anma töreni düzenlendi.

 

 

Törene Kamu Hastaneleri Hizmetleri Başkanı Uzm. Dr. Hüseyin Yalçın Karabacak, Samsun Tabip Odası Başkanı Uzm. Dr. Funda Neslihan Furtun, Samsun Eğitim ve Araştırma Hastanesi Başhekim Vekili Dr. Erdoğan Çolak, sağlık çalışanları ve Saltık ailesi katıldı. Törende Kamu Hastaneleri Hizmetleri Başkanı Uzm. Dr. Hüseyin Yalçın Karabacak ve Samsun Tabip Odası Başkanı Dr. Funda Neslihan Furtun birer konuşma yaptı.

İlk olarak konuşma yapmak için mikrofonu eline alan aynı hastanede görevli ve yıllardır Dr. Hasan Hüseyin Saltık ile birlikte görev yapan Kalp Damar Cerrahisi Uzmanı Dr. Atilla Kanca, "Ben konuşmayı çok seven birisiyim ama konuşamıyorum. Kendisini tanımaktan çok gururluyum. Şu ana kadar tanıdığım en naif arkadaşımı, adeta kardeşimi kaybettim. Hepimizin başı sağ olsun. Allah rahmet eylesin. Ben konuşamayacağım" diyerek konuşmasını kesip ağlayarak mikrofonu başkasına verdi.

Sağlık çalışanları törende Dr. Hasan Hüseyin Saltık için gözyaşı döktüler.

sivas
trafik kazası
dr. hasan hüseyin saltık
tören
hastane
Bu habere ilk yorumu siz yapabilirsiniz...
Yorum Yaz
0/300

Bu haberler de ilginizi çekebilir