Medimagazin logo

Şırnak'taki doktorlardan meslektaşlarına çağrı: Burası da Türkiye

Şırnak Devlet Hastanesinde görev yapan doktorlar, 41'nci dönemde ataması yapılan ve Şırnak'a gelmesi beklenen doktorlara seslenirken, "Burası daTürkiye. Burada halkın bize karşı büyük bir saygısı var" dedi.
Kaynak: haber3.com
Şırnak'taki doktorlardan meslektaşlarına çağrı: Burası da Türkiye
Abone Ol:
Medimagazin google abone ol

Şırnak'ta 7 ay önce göreve başlayan Beyin Cerrahı Murat Yıldırım, bu süre içerisinde herhangi bir olumsuzlukla karşılaşmadığını belirtirken, Patoloji Uzmanı Esin Seren Ergöz ise, Şırnak Devlet Hastanesi'ndeki imkanların, batıdaki bir çok hastanelerde bulunmadığını söyledi.

Şırnak Devlet Hastanesi Başhekim Dr. Ahmet Cemil Sökmen, yeni açılan fizik tedavi ünitesinde günde 30 hastaya fizik tedavi hizmeti verdiklerini söyledi. Fizik tedavi ünitesinin kapasitesini artırmak için çalışmalarının devam ettiğini belirten Dr. Sökmen, şöyle dedi:

"Cihazlarımızın sayısını artırmak için alımlara başladık. Yeni açacağımız Toplum ve Ruh Sağlığı Merkezi bizim için çok önemli. Dışarıdaki zihinsel özürlü yada psikolojik rahatsızlığı olan insanların tedavilerini, sahipsiz dahi olsalar yerine getirebileceğiz."

İzmir'den Şırnak'a 7 ay önce gelen Beyin Cerrahı Murat Yıldırım, Şırnak'ta sağlık görevlilerine yönelik herhangi bir olumsuzluk olmadığını belirterek, "Tam tersine hekimlere saygısı burada çok daha net. Kesinlikle Şırnak'ta, hekimlere karşı olumsuz bir davranış, hiçbir şekilde olmamıştır. Bütün branşlarda Üniversite ve araştırma hastanelerinde yapılan ameliyatların yüzde 70-80'ini burada yapabilmekteyiz."

Hastanede herhangi bir malzeme sıkıntısı çekilmediğini vurgulayan Yıldırım, 41'nci dönemde Şırnak'a atanan ancak gelmeyen meslektaşlarına da çağrı da bulunarak şöyle konuştu:

"7 aydan bu yana buradayım ve bir sıkıntı yaşamadım. Çekinceleri yersiz. Bizden önceki arkadaşlarımız da bir sıkıntı yaşamadı. Burada 17 aydır, 2 yıla yakın süreden bu yana görev yapan arkadaşlarımız var. Onların da hiç biri herhangi sıkıntı yaşamamışlar."

Patoloji Uzmanı Esin Seren Ergöz ise Ankara Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde Patoloji Uzmanlığı'nı bitirdikten sonra 40'ncı dönem kurasıyla Eylül ayında Şırnak Devlet Hastanesine atandığını ve o günden beri bir sıkıntıyla karşılaşmadığını ifade etti. Şırnak Devlet Hastanesi'ndeki imkanların çoğunun batıdaki küçük illerdeki hastanelerde olmadığını anlattı. Dr. Ergöz, "Devlet buraya biraz daha öncelik veriyor ve bunun da faydalarını görüyoruz. Bir doktorumuz geldiği zaman o doktorla ilgili malzemeleri en kısa sürede temin etmeye çalışıyoruz. Çalışması için elimizden geleni yapıyoruz. Ben bir Patolog'um. Çoğu yerde patoloji laboratuvarı yeni yeni açılıyor. Geldiğimde burada patoloji laboratuvarım hazırdı" diye konuştu.

Doktorlara karşı Şırnak'ta hiçbir olumsuzlukla karşılaşmadığını söyleyen Ergöz, konuşmasına şöyle devam etti:

"Burası daTürkiye. İnsanlar oldukça iyi niyetli yaklaşıyor. Fiziksel bir şey yaşamadım. Arkadaşlarım da yaşamadı ve arkadaşlarımdan da bu yönde bir şey duymadım. Bizi daha çok çevre ilerde yaşananlar tedirgin ediyor. Onun dışında Şırnak'ta maruz kaldığımız bir olay olmadı. Bekar olan arkadaşları 5 Yıldızlı otelleri aratmayan opartlarda kalıyor. Bu apart otelin çok fazla sosyal imkanı var. Büyük şehirden gelmiş insanları biraz daha rahat ettirmek için hoş bir ortam yaratmışlar. Bu imkanlar başka bir şehirde varmıdır? bilmiyorum. Şırnak'ta böyle bir imkan olacağını düşünmemiştim. Olması beni şaşırttı.

şırnak'taki
doktorlardan
meslektaşlarına
çağrı:
burası
da
türkiye
Yorum (44)
tanju yaral
dostum kal orda, evliya misali
0
Cevapla
Tip doktoru
Bu konuşmalar içten gelen konuşmalar değil, birileri tarafından söylemeleri istenmiş, Şırnak çok sıkıntılı bir yer, her giden psikolojisi bozulup donüyor, terör korkusu var en basta.
0
Cevapla
Dr. Jane Doe
Meslektaşlar böyle konuşmak zorunda bırakılıyorlar, İnanmayın.
0
Cevapla
drwho
Neden yalan söylüyorsunuz ki. Siz bunları söyleğince bizde aaaa ne kadar yanlış düşünmüşüz pardon deyip oraya gelmek için koşmaya mı başlayalım. Medimagazin kime hizmet ediyor. Orada KVC uzmanı ne olarak çalışıyor bir anlatında duyalın neler yapmış ev gezmesinden başka.
0
Cevapla
Dr. jane Doe
Yusufla beraber gidin Yusufla beraber dönün:)))))
0
Cevapla
Yorum Yaz
0/300

Bu haberler de ilginizi çekebilir