Medimagazin logo

Şifa Üniversitesi, Erzurum'da MYO kuracak

Şifa Hastaneler Grubu ve Şifa Üniversitesi Mütevelli Heyeti Başkanı Doç. Dr. Mehmet Ateş, 2012 yılında Erzurum'da meslek yüksek okulu kurmayı planladıklarını söyledi.
Şifa Üniversitesi, Erzurum'da MYO kuracak
Abone Ol:
Medimagazin google abone ol

Erzurum protokolü, Şifa Hastaneler Grubu'nun geleneksel iftar yemeğinde buluştu. Yemekte konuşan Doç. Dr. Mehmet Ateş, İzmir'de Şifa Üniversitesi'ni kurduklarını hatırlatarak, bu dönem 250 öğrenci ile öğretime başlayacaklarını söyledi. Şifa Üniversitesi'nin Türkiye'nin ilk sağlık üniversitesi olduğunu ifade eden Doç. Dr. Ateş, gelecek sene de Erzurum'da meslek yüksek okulu açacaklarını duyurdu. 2010 yılında yüksek okulun kurulmasına onay aldıklarını dile getiren Doç. Dr. Ateş, "2011'de resmiyete bağladık ve 2012'deki geleneksel iftarımızı inşallah meslek yüksek okulunda açarız. Gençlerimiz burada hemşirelik, ebelik, laborantlık ve diğer alt bölümlerde eğitim alacak. 32 yıllık bir emeğin ürününü şimdi alıyoruz." dedi.

Erzurum Valisi Sebahattin Öztürk ise bu tip zamanların inanç birliği için fırsat olduğunu vurgulayarak, "Şifa Hastaneler Grubu bu tür iftarları gelenek haline getirdi. Erzurum'un birleşmesi, kardeşliğinin gelişmesi adına teşekkür ediyorum. Bu tür organizasyonlar dostluğu, sevgiyi, muhabbeti artırıyor." ifadelerini kullandı.

Yemeğe İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Selami Altınok, Erzurum Teknik Üniversitesi Rektörü Muammer Yaylalı, Emniyet Müdürü H.Turgut Yıldız, Sağlık Müdürü Serhat Vançelik, Vali yardımcıları, kamu kurum müdürleri ile çok sayıda davetli katıldı.

şifa
üniversitesi
erzurum'da
myo
kuracak
Bu habere ilk yorumu siz yapabilirsiniz...
Yorum Yaz
0/300

Bu haberler de ilginizi çekebilir