Medimagazin logo

SGK CeBIT'te yerini aldı

Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK), bu yıl 11’ncisi düzenlenen Cebit Bilişim Fuarı’na 4'üncü kez yeri aldı.
Kaynak: HÜRRİYET
SGK CeBIT'te yerini aldı
Abone Ol:
Medimagazin google abone ol

Ürünlerin yanı sıra bilişim teknolojilerinin kullanım alanlarına ilişkin farklı örnekler ve uygulamaların sunulduğu fuarda SGK da son yıllarda uygulamaya koyduğu ve hem ulusal hem de uluslararası kuruluşlardan bir çok ödül kazandığı MEDULA, e-Bildirge gibi projeleri ile dikkat çekiyor.

Paydaşlarının hayatını kolaylaştıran,  ürettiği hizmetlerden daha kolay ve etkin bir şekilde yararlanmalarını sağlayan bir çok projeyi de büyük bir başarı ile uygulayan SGK, yakın bir gelecekte prim borcu olanların borçlarını internet üzerinden kredi kartı ile ödemesini sağlayacak bir projeyi uygulamaya geçirmeye hazırlanıyor. Bu açıdan bakıldığında SGK, teknolojiyi en yoğun kullanan kurumların başında geliyor.

VATANDAŞLARA ELEKTRONİK HİZMETLER GÖSTERİLİYOR

SGK kullandığı teknolojiler, ürettiği projeler ile geldiği noktayı TÜYAP Fuar Merkezi 6. Salon’da bulunan stantta ziyaretçilerin görüşüne sunuyor. Konukların yoğun ilgi gösterdiği SGK standında interaktif hizmetlere ulaşmak için hazırlanan kiosklar ile vatandaşlara kurumun elektronik ortamda verdiği hizmetler gösteriliyor. Vatandaşların kendileri ile ilgili merak ettikleri (hizmet hesabı, tescil kayıt tespiti, aylıktan yapılan kesintiler, müstehaklık sorgulama, iş göremezlik ödeneği vb.) konularda bilgiye ulaşmaları sağlanıyor. Ayrıca Kurumun vatandaşlara sağlık alanında sunduğu ilaç ve tıbbi malzemelerin temini, kullanımı ve geri ödemesi konularında da bilgiler veriliyor.

Fuarda SGK standından ALO 170 İletişim Merkezine görüntülü olarak ulaşılmasını sağlayan üç adet videofon sistemi oluşturuldu. Bu sistemle İletişim Merkezi ile görüntülü iletişim sağlandı. SGK 10 kişilik uzman ekibi içeren Sosyal Güvenlik Merkezi oluşturdu.Fuar boyunca ziyaretçiler görevli personel tarafından yüz yüze yapılan görüşmeler ve hazırlanan broşürlerle bilgilendiriliyor.

 

cebit
sgk
Bu habere ilk yorumu siz yapabilirsiniz...
Yorum Yaz
0/300

Bu haberler de ilginizi çekebilir