Medimagazin logo

SGK Başkanı Dr. Mehmet Selim Bağlı göreve başladı: Kapım herkese açık!

Sosyal Güvenlik Kurumu’na (SGK) başkan olarak atanan Dr. Mehmet Selim Bağlı görevi Başkan Yardımcısı Cevdet Ceylan’dan devraldı.
SGK Başkanı Dr. Mehmet Selim Bağlı göreve başladı: Kapım herkese açık!
Abone Ol:
Medimagazin google abone ol

ANKARA-SGK başkanlık binasında düzenlenen devir teslim töreninde konuşan Selim Bağlı, kurulduğu günden bugüne kuruma katkısı olanlara teşekkür etti.

Devlette devamlılığın önemli olduğuna dikkat çeken Bağlı, “SGK Türkiye’nin en önemli kamu kurumlarından bir tanesidir. 2023 vizyonuna nasıl katkı sağlayabiliriz, nasıl daha iyi bir noktada olabiliriz SGK olarak temel amacımız bu. Olmazsa olmazımız başarılı olmaktır” dedi.

Başkan Dr. Selim Bağlı, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Başbakan Ahmet Davutoğlu ile Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Süleyman Soylu’nun kendisi ve kurumdan tek beklentisinin başarı olduğunun altını çizdi.

Başarılı olmak için ekip olmak gerektiğini dile getiren Bağlı, “Başarılı olmak için iri olmak zorundayız, başarılı olmak için diri olmak zorundayız ve başarılı olmak için bir olmak zorundayız. Başarı olmadığı zaman da herkes bu başarısızlıktan kendince nasibini alır” diye konuştu.

Kurum personelinin her türlü problemini dinlemeye hazır olduğunu belirten Dr. Selim Bağlı, “Kapım herkese açık. Tek bir gayem var o da başarılı olmak. Kurumdan giderken ‘Allah razı olsun geldi bu hizmeti yaptı, sorunumuz vardı geldi bunu çözdü’ dedirtmek isterim. Bunu yapabilmem için herkesin özverisine, gayretine ve motivasyonuna ihtiyacımız var. Bunun dışında hiçbir şeye ihtiyacımız yok” dedi.

Başkan Selim Bağlı, Türkiye’nin en nitelikli kurumlarının başında SGK geldiğini ve kendisinin de bunun farkında olduğunu bildirdi.

 Başkan Dr. Mehmet Selim Bağlı, “Cumhurbaşkanımızın, Başbakanımızın bize gösterdiği hedeflere ulaşmada daha etkili ve verimli çalışmalıyız. 80 milyon vatandaşa hizmet veren bir kurumdan bahsediyoruz. SGK, insanların doğumundan önce başlayıp vefatından sonra da devam eden süreçte hizmet veren bir kurum. Bu şuur ve idrakle çalışacağımızı düşünüyorum” diye konuştu.

Başkan Bağlı, görevi devraldığı Cevdet Ceylan’ın da başarılı hizmetler yaptığını dile getirerek, vatana ve millete kaliteli hizmet vermeye devam edeceklerini söyledi.

Görevi devreden Cevdet Ceylan ise kurum için yeni bir sayfa açıldığını belirterek, “Bugün kurumumuzun başkanlık görevine Dr. Mehmet Selim Bağlı Bey başlıyor. Görevi asıl sahibine onurla, gururla teslim ediyorum. Allah yolunu açık etsin. Ülkemize ve SGK ailesine hayırlı olsun” şeklinde konuştu.

Konuşmanın ardından Cevdet Ceylan Kurum Başkanı Dr. Mehmet Selim Bağlı’ya çiçek takdim etti.

 


 

Mehmet Selim Bağlı Kimdir?

1975 yılında Şanlıurfa'da doğdu. Gazi Üniversitesi İktisadi İdari Bilimler Fakültesi Kamu Yönetimi Bölümü'nü bitiren Bağlı, Ankara Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü Kamu Ekonomisi Bölümü'nde ise yüksek lisans ve doktorasını tamamladı. 1999 yılında Maliye Bakanlığı, Devlet Muhasebe Uzman Yardımcısı olarak çalışmaya başladı. Ocak 2000-2007 döneminde Başbakanlık Yüksek Denetleme Kurulu'nda, Denetçi Yardımcısı ve Denetçi olarak görev yaptı. 2007 yılında Türkiye Büyük Millet Meclisi'nde İç Denetçi olarak görev yaptı. 24 Nisan 2013 tarihli Resmi Gazete'de yayımlanan kararname ile Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı Müsteşar Yardımcısı olarak atandı. Ayrıca geçici hükümette Müsteşar v. olarak görev yapan Bağlı halen Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığında Müsteşar Yardımcısı olarak görev yapmaktadır. Evli, üç çocuk babası olan Bağlı, iyi derecede İngilizce ve Arapça bilmektedir.

sosyal güvenlik kurumu
dr. mehmet selim bağlı
yeni başkan
Yorum (5)
Dr.Cevdett
İsmin başında Dr görünce nihayet sağlıktan anlayan biri başkan oldu diye sevinmiştim ama tıp doktoru olmadığını okuyunca sevincim yarım kaldı.
4
Cevapla
Bülent
Cevdet bey Sağlık Bakanlığındaki tüm yöneticiler doktor da ne oldu. Hangimiz memnunuz. Artık şu meslek ırkçılığını bırakalım. Mümkünse Sağlık Bakanlığında da bu personeli düşünmeyen yöneticileri başka meslekle değişseler. Kamudaki en düşük maaşı almaktan bıktık. Yöneticilerimiz egoyu bırakıp biraz sağlık çalışanını düşünseler.
5
Cevapla
Murat celikten
Doktor olmaması isabet olmuş. Gss genel müdürüde doktor olmamalı. Yolsuzlukların hat safhada olduğu ve bilinip hiçbirşey yapılmadığı bir kurumda en güzeli doktor olmayan hatta dışardan birini atamak.
4
Cevapla
Özcan Başkurt
Mehmet Slim beye duacıyız .Allah muaffak eylesin.SGK BANKASI nın olmayışı benim gönlümün kanayan bir yarasıdır.Çünkü devlet baba demektir. Faydalı ve çok güzel sosyal projelerim var toplumun her kesimine fayda sağlıyacak unsurlar bunlar.
3
Cevapla
Ramazan keleş
Syn bakanımıza başarılar kolayliklar dilerim Bizler DÇ işcileriyiz ağır ve tehlikeli sanayi ama cikolata fabrikası iplik fabrikası ile bir tutulduk 33 senedir.Maalesef devlet hicbir sekilde yaninimizda arkamizda yok olmadi hicbirzamn.Bu çalışma sistemi çok bozuk yanliş ve kesinlikle çok adaletsiz.Yıllardir böyle caliştik arkadaslarimla beraber bazilarimiz emekli oldu tabii agir sanayi olmasina rağmen asgari ucret yattigi icin 1500 1600 tl emekli maaaşi bağlandı çoğuna..Yillarca ağir şartlarda çaliş pis havayı solu sayisiz kez tehlikeler atlat ve alinan maaş 1500tl.Zaten bircok arkafaşim emekli olmadan yada olur olmaz vefat etti.Dün arkadaşim hastalanmiş 1 hafta önce emekliliğini vermisti. Akciğer kanseri teşhisi koymuşlar.Devlet yok 33 senenin %90 nini 12 saat ve ücde ikisini de gece valişarak gecirdim..Ama emekliliğim yaklaşti. Maaşima bir baktim şok oldum.bnm yarim kadar para yatiran arkadaslar bnden yuksek maaş aliyorlar Nicin onlarin ilk sigortaya gectikleri zmn yuksek yatmiş toplam yatan paranin bir hukmu yokmus boyle bir adaletsizlik eşitsizlik olamaz bn işciylen dusuk yatmiş şimdi kariyerim var yuksek yatiyor yillarca bn bunu haketmiyormuyum.Allaha havale ediyorum gelen bakanlar hicbir duzenleme yapmiyorlar sadece o koltuklarda oturuyorlar kimse elini tasin altina kiymuyorbir duzenleme yapmiyor milyinlarca bnm gibi haksizliğa ugrayanlar var. Ama Allahda var görüşeceğiz kimse haberim yok demesin...
2
Cevapla
Yorum Yaz
0/300

Bu haberler de ilginizi çekebilir