Medimagazin logo

SGK anlaşmalı özellerde çalışanlara muayenehane yok!

SGK anlaşmalı özellerde çalışanlara muayenehane yok!
Abone Ol:
Medimagazin google abone ol

Sağlık Bakanlığı yayınladığı "Görüş" ile SGK anlaşmalı özel sağlık kuruluşlarında çalışan hekimlerin muayenehane çalıştıramayacaklarını bildirdi.

 

Denizli Valiliğinden istenen görüş yazısına verilen yanıtta Bakanlık, kamuda çalışanların muayenehane açmalarının Danıştay tarafından serbest bırakıldığı hatırlatıldı. Bakanlık Özel sağlık kuruluşu bünyesinde SGK ile anlaşmalı olan branşta görev yapan hekimlerin aynı zamanda muayenehane işletemeyeceği belirtildi.

 

sgk
anlaşmalı
özellerde
çalışanlara
muayenehane
yok!
Yorum (13)
ali aslan
Malzeme alımları ile ilgili olarak yazılan yorumlarda hekim- firma ilişkileri en sık olarak eleştirilen konulardan birisi olarak gözükmektedir. Benim çözüm önerim , gözlükte ve optik camlarda olduğu gibi SGK tarafından belli bir fiyat belirlenmesi, bu fiyatın üstünde fiyat veren firmalar için hastanın kendisinin aradaki farkı ödemesi olacaktır. Bu durumda rekabet ortamı da oluşacağı için aradaki farkta hastaya düşük olarak yansıyacaktır.Ben şahsen 3 ay sigorta primi ödeyen ve bu primle 7 ceddine bakan bir sigortalıya ya da hiç ihtiyacı olmadığı halde ahlaksız bir şekilde yeşil kart çıkartan cebinden 1 kuruş ödemeyen hastalara bu tür pahalı malzemelerin kullanılmasına karşıyım.
0
Cevapla
Uzm
Sadece özel hastanelerin değil, her tür sağlık kuruluşunun (üniversite,devlet,vakıf hast, poliklinikler,dal merkezleri vb) SGK ile anlaşması var.
0
Cevapla
murat han
Devlette çalışanlar muayenehanelerine hasta götürüyor ama devletin imkanını kullanıyor diye tam günü çıkarttılar.Hadi onu anladık. Peki zaten özelde çalışan özelden mueynehaneye mi hasta çekecek. yuh artık. Tıp fakültesini yazdığım ve dr olduğum güne lanet olsun.
0
Cevapla
hasan efe
buna pes diyorum, sayın bakan kanunu hangi açıdan değerlendiriyor doğrusu anlamakta güçlük çekiyorum. anayasa mahkemesi 'bendlerin yalnızca birisinde...' ibaresini iptal ederek, hekimin birden fazla (kamu, özel, serbest meslek icrası) yerde çalışmasına olanak sağladığını, sayın bakan ve onun kanun tanımaz/bilmez ekibi hala bu görüşlerinde ısrar ettiklerini anlamakta zorlanıyorum.
0
Cevapla
baran ince
ya benım devletle alakam yok.sen diş tedavilerini özele gönder belli miktar ödeme yap.unıvideki hoca ve devletteki dr.a ozelde calış de muayanhende ya bu ne faşistliktir ya bıktık artık bu ayak oyunlarındann köle olduk ya sağlık bakanınaa
0
Cevapla
Yorum Yaz
0/300

Bu haberler de ilginizi çekebilir