Medimagazin logo

Selçuk Üniversitesi rektörlük seçiminde en çok oyu Prof. Gökbel aldı

Konya Selçuk Üniversitesi'nde rektörlük seçim süreci tamamlandı. Seçimlerinde oy kullanan bin 472 öğretim üyesinin 512 oyunu alan Prof. Dr. Hakkı Gökbel, ilk sırada yer aldı.
Kaynak: ZAMAN
Selçuk Üniversitesi rektörlük seçiminde en çok oyu Prof. Gökbel aldı
Abone Ol:
Medimagazin google abone ol

Prof. Dr. Süleyman Okudan'ın rektörlükte ikinci dönemini tamamladığı Selçuk Üniversitesi'nde dün seçim heyecanı yaşandı. Alaeddin Keykubat Kampüsü Süleyman Demirel Kültür Merkezi'nde yapılan seçimde toplam bin 470 öğretim üyesinin oy kullandı. En çok oyu (512) Meram Tıp Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Hakkı Gökbel aldı. Diğer adaylar Mustafa Şahin 409, Tahir Yüksek 390, Celal İzci 73, Ahmet Kaan Karabulut 48, Recai Gürbüz 12 oy alabildi. 21 oy geçersiz sayıldı, 7 kişi de boş oy kullandı. En yüksek oyu alan 6 aday YÖK'e bildirilecek. YÖK, yapacağı toplantıda belirleyeceği 3 adayı Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'e sunacak. Cumhurbaşkanı Gül, 3 adaydan birini rektör olarak atayacak. Prof. Dr. Hakkı Gökbel, hayali projelerden uzak duracağını anlattı. Sadece tutabileceği sözler vermeyi amaçladığını belirten Gökbel, en büyük hedefinin Selçuk Üniversitesi'ni dünyanın en iyi 500 üniversitesi arasına sokmak olduğunu söyledi.

Selçuk Üniversitesi 16 fakülte, 1 devlet konservatuvarı, 1 yabancı diller yüksekokulu, 2 beden eğitimi ve spor yüksekokulu, 3 sağlık yüksekokulu, 25 meslek yüksekokulu, 4 enstitü, 13 araştırma ve uygulama merkezi ve 60.000'i bulan öğrenci sayısı ile Türkiye'deki üniversiteler arasında ilk sıralarda yer alıyor.

selçuk
üniversitesi
rektörlük
seçiminde
en
çok
oyu
prof.
gökbel
aldı
Yorum (6)
cemal
tebrik ederim hocam...
0
Cevapla
Osman D
Bu üniversitede geçtiğimiz yıllarda birçok yolsuzluklar yaşandı ve lekesi de Konya'nın alnına yapıştı. Umarım bu seçimler temiz üniversite için bir başlangıç olur. Umarım Sayın Cunhurbaşkanı ataması sırasında bu durumu da dikkate alır. Saygılarımla.
0
Cevapla
ozge
dünyanın 500 ünisine girmek gerckten hiç hayal degilll dmiii
0
Cevapla
ayşe kart
Daha önceki şaibeli yönetimin , sanırım halen mahkeme süreci devam etmekte , desteği ile seçimlere gölge düşürülmüştür.Umarım sn cumhurbaşkanı bu bahtsız şehir ve bahtsız üniversitede yıllardır sürüp giden imparatorluğu öğrenir ve bu seçimlerde gerekeni yapar.Biz Konya halkı olarak lekesiz çalışkan bir rektör istiyoruz.
0
Cevapla
mehmet keser
Sayın Cumhurbaşkanımız, demokrattır ve halkın teveccühünü dikkate alır. Kendisi gibi düşünen ve yaşayan bir kişi olarak Prof.Dr. Hakkı GÖKBEL'i rektör olarak atayacağını düşünüyorum. Rektörlük seçim sürecince Sayın GÖKBEL'in şahsı ve idareciliği hakkında hiçbir olumsuz şey söylenmemiştir. Bu durum, öğretim üyeleri tarafından takdir edilmiş ve özgür iradeleriyle kullandıkları oylarla sandıktan Prof.Dr. GÖKBEL'i 1. sırada çıkarmışlardır.
0
Cevapla
Yorum Yaz
0/300

Bu haberler de ilginizi çekebilir