Medimagazin logo

Selçuk Üniversitesi öğretim üyesi alım ilanı

Selçuk Üniversitesi öğretim üyesi alım ilanı
Abone Ol:
Medimagazin google abone ol

Selçuk Üniversitesi Rektörlüğünden:

Üniversitemiz birimlerine, 2547 Sayılı Yükseköğretim Kanunu, Öğretim Üyeliğine Yükseltilme ve Atanma Yönetmeliği'nin ilgili maddeleri ile Yükseköğretim Kurulu Başkanlığı tarafından onaylanan Selçuk Üniversitesi Öğretim Üyeliği Kadrolarına Başvuru İle İlgili Atanma ve Yükseltme Ölçütleri ve Uygulama Esasları gereğince öğretim üyesi alınacaktır. Adayların 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 48. maddesindeki genel şartları ve ilanda belirtilen özel şartları taşımaları gerekmektedir.

1. 2547 Sayılı Kanunun 26. maddesinde belirtilen şartları taşıyan Profesör adaylarının; Özgeçmişlerini, yayın listelerini, Doçentlik Belgelerini, Bilimsel Yayınlarını, kongre ve konferans tebliğleri ile bunlara yapılan atıfları, yönetimlerinde devam eden ve biten doktora ve yüksek lisans çalışmalarını, Üniversite Yönetimine katkılarını kapsayan belge ve bilgileri içeren 6 adet dosya ile birlikte Rektörlük Personel Dairesi Başkanlığına başvurmaları gerekmektedir. (Dosyalar haricinde dilekçeye özgeçmiş, doçentlik belgesi, yayın listesi ve hizmet cetveli eklenecektir)

2. 2547 Sayılı Kanunun 25. maddesinde belirtilen şartları taşıyan Doçent adaylarının; Özgeçmiş, Doçentlik Belgesi, Yayın Listesi ile Bilimsel çalışma ve yayınlarını kapsayan 4 adet dosya ile birlikte Rektörlük Personel Daire Başkanlığına başvurmaları gerekmektedir. (Dosyalar haricinde dilekçeye özgeçmiş, doçentlik belgesi, yayın listesi ve hizmet cetveli eklenecektir)

3. Yabancı Ülkelerden alınan diplomaların Üniversitelerarası Kurulca denkliğinin onaylanmış olması gerekmektedir.

4. İlan edilen Doçent ve Yardımcı Doçent kadrolarına müracaat eden adaylardan, ilan edilen kadronun anabilim dalı ile Doçentlik, Doktora, Uzmanlık veya Sanatta Yeterlik alanları farklı olan adayların başvurulan Üniversite Yönetim Kurulunda görüşüldükten sonra nihai karar verilecek olup, uygun görülmeyenlerin başvuruları geçersiz sayılacaktır.

5. İlan edilen kadrolara müracaat edecek erkek adayların askerlik yönünden mahkemelik veya bakaya durumunda olmamaları gerekmektedir.

6. Doçent kadrosuna profesörler, yardımcı doçent kadrosuna doçentler başvuramazlar.

7. Başvuru süresi ilanın yayın tarihi itibariyle on beşinci günün mesai bitimidir. Süresi içinde yapılmayan ve postayla yapılan başvurular kabul edilmeyecektir.

Duyurulur.

BİRİM

ANABİLİM DALI

UNVAN

DERECE

ADET

ÖZEL ŞART

İletişim Fakültesi

Basın Yayın Tekniği

Profesör

 

 

Türk ve Alman basınıyla ilgili çalışmalarda bulunmak

Mühendislik-Mimarlık Fakültesi

Bilgisayar Bilimleri

Profesör

1

1

 

Selçuklu Tıp Fakültesi

Fizyoloji

Profesör

1

1

Spor Fizyolojisi alanında 5 yıl tecrübeli olmak

Selçuklu Tıp Fakültesi

Göz Hastalıkları

Profesör

1

1

 

Selçuklu Tıp Fakültesi

Kulak, Burun ve Boğaz Hastalıkları

Profesör

1

1

Rinolojiile ilgili çalışmaları bulunmak.

Edebiyat Fakültesi

Fars Dili ve Edebiyatı

Doçent

1

1

 

Edebiyat Fakültesi

Yeni Türk Dili

Doçent

1

1

 

Fen Fakültesi

Uygulamalı İstatistik

Doçent

1

1

 

İktisadi ve İdari Bilimler Fak.

İktisat Teorisi

Doçent

1

1

 

İletişim Fakültesi

İletişim Bilimleri

Doçent

1

1

 

İletişim Fakültesi

Sinema

Doçent

1

1

 

Selçuklu Tıp Fakültesi

Çocuk Cerrahisi

Doçent

1

1

 

Selçuklu Tıp Fakültesi

İç Hastalıkları

Doçent

1

1

 

Teknik Bilimler MYO

Harita ve Kadastro

Doçent

1

1

 

Veteriner Fakültesi

Zootekni

Doçent

1

1

 

Ziraat Fakültesi

Tarım Makinaları

Doçent

1

1

 

selçuk
üniversitesi
öğretim
üyesi
alım
ilanı
Yorum (3)
Muzaffer
Ankara Üniversitesi Tıp Fakültesi’nden 2011–2012 yılı mezunları And İçme ve Diploma töreni yapıldı. Fakülteyi birincilikle bitiren Dr.Didem Şahin törende yaptığı konuşmada sevincini, coşkusunu ve grurunu dile getirirken “Ancak umutsuzum ve korkuyorum bir taraftan” diyerek atıldığı sağlık ortamının olumsuzluk ve belirsizliklerinin bu sevinç ve coşkuyu kaygıya döndürdüğünü dile getirdi.
0
Cevapla
Ahmet Aslan
Her zamanki adrese teslim sıcak sıcak kadrolar. Nobel ödüllü de olsan rektörlükle ve yönetimle aynı görüşte değilsen üniversitelere giremezsin. Yazık memleketin kendini yetiştirmiş ama kimseden taraf değil de bilimden yana olan , siyasi görüşü de kendini ilgilendiren gerçek bilim adamlarına.
0
Cevapla
Frankie Bellevan
kardeşimiz doğru söylemiş. yine de kendisini tebrik ediyor,başarılarının devamını diliyorum. her zaman önüne baksın ve yoluna devam etsin.ne yazık ki hekimler için kısa vadede toplu kurtuluş pek mümkün gözükmüyor.ama bireysel olarak vereceği doğru kararlarla didem kardeşimiz ve bir kısım meslektaşımız kendini kurtarabilir.belki hayatta mutlu bile olabilir.dilerim öyle olur.
0
Cevapla
Yorum Yaz
0/300

Bu haberler de ilginizi çekebilir