Medimagazin logo

"Sayın Başbakan'a karşı mahcubum"

İstanbul Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mesut Parlak, "Sayın Başbakan'a karşı mahcubum. Çünkü, bize vermek istediği arazi konusunda ona karşı mahcubum, o konu içimde bir yaradır" dedi
"Sayın Başbakan'a karşı mahcubum"
Abone Ol:
Medimagazin google abone ol

MALATYA (İHA) - İstanbul Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mesut Parlak, "Sayın Başbakan'a karşı mahcubum. Çünkü, bize vermek istediği arazi konusunda ona karşı mahcubum, o konu içimde bir yaradır" dedi.

Niyazi Doğan tarafından sunulun TV Malatya'da Aklın Yolu Programı'na konuşan İstanbul Üniversitesi Rektörü Malatyalı olan Prof. Dr. Mesut Parlak, 18 Ocak 2005 tarihinde başladığı rektörlük görevini kısa bir süre sonra seçilecek yeni rektöre devredecek. 2005 yılında en yakın rakibine yaklaşık 2 kat fark atarak İstanbul Üniversitesi Rektörlüğü görevine seçilen Prof. Dr. Mesut Parlak, geçtiğimiz Kasım ayı içinde kendisini makamında ziyaret eden İsrail'in Türkiye Büyükelçisi ve İstanbul Başkonsolosu'nun korumalarını da görüşme odasında bulundurma isteğine çok sert tepki göstererek görüşmeyi başlamadan bitiren ve bu davranışı ile Türkiye, İsrail ve Arap dünyasının gündemine oturmuştu.

Prof. Dr. Mesut Parlak, görev yaptığı süre içinde İstanbul Üniversitesi'ni 3 yıl üst üste dünyanın en iyi 500 üniversitesi arasına soktuğunu söyledi. Rektör Parlak, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan ile son derece güzel bir diyalogu olduğunu belirterek, 4 yıllık görevi sırasında içinde ukde olarak kalan tek şeyin Başbakan Erdoğan'ın Olimpiyat Stadı yanında İstanbul Üniversitesi Tıp Fakültesi için üniversiteye tahsis etmek istediği büyük arazinin fakülte yönetim kurulunca reddedilmesinden kaynaklandığını ifade etti.

Prof. Dr. Parlak, "Sayın Başbakanı severim sayarım, Tıp Fakültesi dekanlığımdan itibaren bana çok büyük destek verdi. Ama bize vermek istediği arazi konusunda ona karşı mahcubum, o konu içimde bir yaradır. Bazen Sayın Başbakanı gördüğümde bu mahcubiyetten dolayı ona görünmek bile istemem. O araziyi alsaydık tıp fakültesini tıp üniversitesine dönüştürecektik. Çok da güzel olacaktı, ama bizden kaynaklanan nedenlerle olmadı" dedi.

"sayın
başbakan'a
karşı
mahcubum"
Bu habere ilk yorumu siz yapabilirsiniz...
Yorum Yaz
0/300

Bu haberler de ilginizi çekebilir