Medimagazin logo

SAÜ Tıp Fakültesi, ilk mezunlarını verdi

Sakarya Üniversitesi (SAÜ) Tıp Fakültesi, ilk mezunlarını verdi.
SAÜ Tıp Fakültesi, ilk mezunlarını verdi
Abone Ol:
Medimagazin google abone ol

SAKARYA-SAÜ Eğitim ve Araştırma Hastanesi Korucuk Kampüsü'ndeki konferans salonunda düzenlenen mezuniyet töreninde konuşan SAÜ Rektörü Prof. Dr. Muzaffer Elmas, ilk mezunlarını vermenin mutluluğunu yaşadıklarını söyledi.

Elmas, SAÜ'nün iki temel misyonu olduğunu ifade ederek, "Biri dünya standartlarında öğrenci yetiştirmek. Bu konularda yaptığı çalışmalarla üniversitemiz, uluslararası alanda pek çok ödül alıyor. Son yıllarda 2-3 ödül aldık, hem Avrupa'dan hem de Amerika'dan" diye konuştu.

Üniversitedeki 73 bin öğrencinin 220'sinin tıp fakültesinde olmasının önem taşıdığını dile getiren Elmas, şöyle konuştu:

"Sayın dekanımıza sürekli söylediğimiz bir husus var. İçinde bulunduğumuz bu ortam bizleri kesinlikle çok iyi, en iyi öğrenci yetiştirmekten alıkoymasın. Bu konuda ne gerekiyorsa yapılmasını, destek vereceğimizi söylüyoruz.

Akranlarımıza baktığımızda, kıyasladığımızda bunu çok kısa sürede tamamlıyoruz çünkü bu konuda çok iddialıyız. Hiçbir zaman bu iddiamızdan vazgeçmiyoruz."

SAÜ'nün geçmişinden gelen misyonuna dikkati çeken Elmas, "O misyon doğrultusunda öğrencilerimize kimlik oluşturma konusunda da çabalarımızı ifade etmek isterim. Bu misyon doğrultusunda üniversitemiz yoğun çalışma ve gayret içinde. Mezunlarımızı kutluyorum. Destek veren hocalarına, ailelerine, törene katılan herkese saygılar, sevgiler sunuyorum" ifadesini kullandı.

Törene Sakarya Valisi Hüseyin Avni Coş, TBMM Sağlık, Aile, Çalışma ve Sosyal İşler Komisyonu Başkanı Necdet Ünüvar, AK Parti Sakarya Milletvekili Ali İhsan Yavuz, akademisyenler, öğrenciler ve velileri katıldı.

saü
tıp
fakültesi
ilk
mezunlarını
verdi
Bu habere ilk yorumu siz yapabilirsiniz...
Yorum Yaz
0/300

Bu haberler de ilginizi çekebilir