Medimagazin logo

Sağlık-Sen Başkanı Doğan: Hekimlerin hakkını korumak için çalışıyoruz

Sağlık-Sen Genel Başkanı Mahmut Faruk Doğan, “Sağlık-Sen bütün sağlık meslek gruplarının hakkı için mücadele ediyor. Hekimlerin de hakkını korumak Sağlık-Sen’in görevi ve bu anlayışla çalışıyoruz. Biz popülizm yapmadan hekimin hakkını nasıl koruyabiliriz, geliştirebiliriz bunun derdindeyiz” dedi.
Kaynak: DHA
Sağlık-Sen Başkanı Doğan: Hekimlerin hakkını korumak için çalışıyoruz
Abone Ol:
Medimagazin google abone ol

Sağlık-Sen Hekim Komisyonu tarafından ‘Aile Hekimliği Güncel Sorunları ve Gelecek Perspektifi Çalıştayı’ gerçekleştirildi. 

Çalıştaya Sağlık-Sen Genel Başkanı Mahmut Faruk Doğan, Genel Başkan Yardımcısı Mustafa Irgatoğlu, Hekim Komisyonu Başkanı Dr. Hüseyin Alperen Güldiken, SASAM Hekim Koordinatörü Doç. Dr. Ali Ramazan Benli, Aile Hekimleri Dernekleri Federasyonu (AHEF) Başkanı Dr. Türkü Yağmur Nehir, akademisyenler ve çok sayıda aile hekimi katıldı. 3 oturum şeklinde gerçekleşen çalıştayda, aile hekimleri, alanında uzman isimler ve akademisyenler aile hekimliğinin geleceğini tartıştı. 

Çalıştayda, aile hekimliği uygulaması, aile hekimliği yönetmeliği ve aile hekimliği uzmanlık eğitimiyle ilgili yaşanan tüm sorun ve sıkıntılar masaya yatırılarak, çözüm önerileri arandı.

‘Sağlık-Sen bütün sağlık meslek gruplarının hakkı için mücadele ediyor’

Başkan Doğan yaptığı konuşmada, Sağlık-Sen’in farklı bir anlayışı benimseyerek sendikacılık yaptığını ifade etti. Sosyal sendikacılık vizyonuyla birçok projeyi hayata geçirdiklerini söyleyen Doğan, “Hem sosyal sendikacılık anlayışıyla üyelerimizin yanında olmaya çalışıyor hem de sağlık ve sosyal hizmet profesyonellerimizin çalışma koşullarını iyileştirmek, haklarını geliştirmek için mücadele ediyoruz. Hekim Komisyonumuz da Türkiye genelinde hızlı bir şekilde örgütlenmesini sürdürüyor. Çünkü Sağlık-Sen bütün sağlık meslek gruplarının hakkı için mücadele ediyor. Hekimlerin de hakkını korumak Sağlık-Sen’in görevi. Biz popülizm yapmadan hekimin hakkını nasıl koruyabiliriz, geliştirebiliriz bunun derdindeyiz. Sağlık-Sen olarak popülist bir yaklaşım içinde değiliz. Çözüm odaklı bir anlayışla çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Akademik ve bilimsel sendikacılık anlayışıyla çalışıyoruz” dedi.

‘Aile hekimlerimizin sorunlarını çözmek için elimizden gelen mücadeleyi veriyoruz’

Çalıştayları önemsediklerini dile getiren Başkan Doğan, “Çalıştaylar güncellenmelidir. Geçmişte sorun olmayan konulara bir bakıyoruz bugün sorun haline gelmiş. Aile hekimliğinde, birinci basmakta hangi sorunlar yaşanıyorsa bu çalıştayda konuşacağız ve tartışacağız. Çıkan sonuç raporunu Cumhurbaşkanlığı, TBMM ve Sağlık Bakanlığı başta olmak üzere tüm yetkililerle paylaşıp, peşini bırakmayacağız. Aile hekimlerimizin sorunlarını çözmek için elimizden gelen mücadeleyi veriyoruz. Biz bütün sağlık meslek grupları için çalıştaylar yapıyoruz. Aile hekimliğinde çalışan ebe ve hemşire arkadaşlarımız için de bir çalıştay gerçekleştireceğiz” diye konuştu.

Hekim Komisyonu Başkanı Dr. Hüseyin Alperen Güldiken ise, “Hekim Komisyonu olarak yaklaşık 7 ay önce hekimlerimizin özlük, ekonomik ve sosyal haklarını savunmak, çalışma koşullarını iyileştirmek, mesleki gelişimlerine katkıda bulunmak ve en önemlisi sürdürülebilir sağlık sitemi için çalışmalara başladık. Çeşitli çalıştaylar düzenliyor, saha ziyaretleri yapıyor ve akademik eğitimler gerçekleştiriyoruz. Bu çalıştayda da aile hekimlerimizin taleplerini, sorunlarını, çözüm önerilerini konuşacağız. Buradan çıkan sonuçları başta Sağlık Bakanlığı olmak üzere ilgili yetkililerle paylaşacak ve takipçisi olacağız” ifadelerini kullandı.

saglik sen
aile hekimligi guncel sorunlari ve gelecek perspektifi calistayi
hekim
Yorum (8)
İbrahim
hekimler yeni mi aklınıza geldi eyyy sağlık-sen liler, iktidarla el ele verip başta hekimler olmak üzere tüm sağlık çalışanlarını mağdur ettiniz,özlük haklarında ve maddi konularda hak kayıpları yaşattınız
12
Cevapla
fatih acar
hadi ordan.sağlık sen hekim hakkı savnuyormuş.yaptıklarınızı hiç bir hekim unutmadı.
15
Cevapla
Acilci
hadi oradan...
13
Cevapla
Dr AHMET
hala bunlara i̇nanip bunlara uye olan varsa ,ya parti̇zandir yada bi̇r mefaati̇ vardir i̇dari̇ bi̇r görev fi̇lan bekli̇yordur
12
Cevapla
sonuç
sonuç ortada. para yok, saygınlık yok, can güvenliği yok, daha ne olsun ? çalışmanın sonuçları bunlar. bi de çalışmasalar neler olacak kimbilir ?
12
Cevapla
Yorum Yaz
0/300

Bu haberler de ilginizi çekebilir