Medimagazin logo

Sağlık Müdürü'nün zor anları /VİDEO

182 Merkezi Hastane Randevu Sistemi'nin tanıtımını yapmak isteyen İl Sağlık Müdürü Necip Yemenici, beklemediği bir sorunla karşılaşınca durumu zor toparladı.
Sağlık Müdürü'nün zor anları /VİDEO
Abone Ol:
Medimagazin google abone ol

Afyonkarahisar İl Sağlık Müdürü Necip Yemenici, merkezi Erzurum'da olan 182 Merkezi Hastane Randevu Sistemi üzerinden Afyonkarahisar'dan da randevu alabileceğini tanıtmak için kameralar karşısına geçti. İlk olarak sistemin yararını anlatan Sağlık İl Müdürü Yemenici, kendisine ait cep telefonu ile 182'yi arayarak randevu talebinde bulunmak istedi. Yemenici, 182'yi çevirdiğinde ilk olarak bir ses kaydı ile karşılaştı ve ardından ilgili operatörden randevunun nasıl alınacağını anlatmak için görüşmeye başladı.

182 Merkezi Hastane Randevu Sistemi'ndeki operatör, ilk olarak Yemenici'ye adını ve soyadını sordu. İsminin Necip Yemenici olduğunu söylemesinin ardından operatördeki kişi, soyisim kısmını ilk olarak 'Eminci' ikinci olarak da 'Emenci' olarak algıladı. Operatördeki kişi, durumun sistemden kaynaklandığını ileri sürerek, randevu işlemini daha sonra yapmasını önerdi. Bunun üzerine Yemenici, durumu toparlamak için sistemde bir sorunun olup olmadığını sordu. 'Evet' yanıtını alan Yemenici, daha sonra arayacağını söyleyerek telefonu kapattı.

Daha önce randevu alabildiğini söyleyen Yemenici, bu kez sistemden kaynaklanan bir sıkıntı nedeniyle randevu alamadığını söyleyerek durumu toparlamaya çalıştı. Yemenici, daha sonra sistemin nasıl işlediğini teorik olarak anlattı.

 

HABERİN VİDEOSU İÇİN TIKLAYINIZ

sağlık
müdürü'nün
zor
anları
/vi̇deo
Yorum (15)
drramiz
EE. bazen de sağlık bakanına şirin görünmek istemenin ve şov yapma girişimlerinin böyle trajikomik sonuçları olabilmekte...
0
Cevapla
my
yaşadığımız şu kötü günlerde ailece çok güldük sağolsun...
0
Cevapla
ADNAN ÖBEK
182 den randevu almak, tam merkezi-diktacı -komünist felsefeye uygun bir anlayışın ürünü... Oldu olacak ekmeğimiz de Ankara dan tek fırından gelsin.. Tüm Hastanelerde randevu işlemi tıkır tıkır işliyordu... Ne eksikti? 150 bin dr. ve en az 200 bin hemşire bugün Ankara bürokratlarına ateş püskürüyor... Askeriyenin ihtilal yapmasına gerek yok...Sağlık ordusu galiba sürekli menfi propagandayla iktidarı yakın seçimlerde bitirecek... Oy veren, bugün verir yarın vermez...Ama küskünler hergün aleyte çalışmaya ve propagandaya devam ediyorlar.. Bu realiteyi görmeyenin aklına şaşılır. Ortalama 350 bin kişi ve eş-dost-arkadaş-anne-baba-çocuk hesaba katılırsa BİR MİLYON kişi aleyhde çalışıyor demektir. Akıllı siyasetçi buna sebebiyet vereni anlar,defterini dürer... Sidik yarışına ve inatlaşmaya gerek var mı ? Ak Parti veya Hükümet Sağlık Sistemini çocuk oyuncağına çevirdi..Ne Mühendisin Bürosu,ne Avukatın Bürosu ve ne de Muhasebecinin Bürosuyla uğraşan yok... Sanki vatandaş onlara para vermiyor ?! Avukatın işini neden Hakim yapmıyor ? Mühendisin işini neden Belediyelerdeki mühendisler yapmıyor? Muhasebecinin işini neden Vergi Dairesindeki Vergi Uzmanları yapmıyor? Tüm serbest çalışan bu saydığım meslek mensupları Adliye-Belediye ve Vergi Dairelerinde özel işlerini tıkır tıkır takip edip hallediyorlar. O zaman muyenehane açan doktorun reçetesi de SGK tarafından halledilsin.. EŞİTLİK ve HUKUK nerede ?
0
Cevapla
dtao
Sağlık Müdürünü tebrik ediyorum
0
Cevapla
enes öztürk
182 merkezinin neden erzurum da olduğunu bilen varmı..
0
Cevapla
Yorum Yaz
0/300

Bu haberler de ilginizi çekebilir