Medimagazin logo

Sağlık Müdürü: Eyleme katılmayın

Aydın İl Sağlık Müdürü Hüsnü Tırpancı, Aydın Tabip Odası’nın 19-20 Nisan günleri yapacak olduğunu belirttiği eylemle ilgili açıklama yaparak hekimlerin ve sağlık çalışanlarının bu eyleme katılmamasını istedi.
Sağlık Müdürü: Eyleme katılmayın
Abone Ol:
Medimagazin google abone ol

AYDIN-Tırpancı açıklamasında “Kanunların izin vermediği bir eyleme katılarak herhangi bir mağduriyete uğramamaları bakımından bahsi geçen günlerde yapılacak iş bırakma ya da iş yavaşlatma eylemine katılmamaları yönünde sağlık çalışanlarımızın bilgilendirilmesine ihtiyaç duyulmuştur” dedi.


Basın yayın organlarında, 19-20 Nisan günleri sağlık çalışanlarının iş bırakma veya iş yavaşlatma eylemi yapacağı yolunda yer alan haberlerin ardından açıklama yapan Aydın İl Sağlık Müdürü Hüsnü Tırpancı, “657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 26. maddesinde ‘Devlet memurlarının kamu hizmetlerini aksatmayacak şekilde memurluktan kasıtlı olarak birlikte çekilmeleri veya görevlerine gelmemeleri veya görevlerine gelip de Devlet hizmetlerinin ve işlerinin yavaşlatılması veya aksatılması sonucunu doğuracak eylem ve hareketlerde bulunmaları yasaktır’ hükmü yer almakta, aynı kanununun 125 inci maddesinin E bendinde ‘İdeolojik veya siyasi amaçlarla kurumların huzur, sükun ve çalışma düzenini bozmak, boykot, işgal, engelleme, işi yavaşlatma ve grev gibi eylemlere katılmak veya bu amaçlarla toplu olarak göreve gelmemek, bunları tahrik ve teşvik etmek veya yardımda bulunmak…’ fiillerini işleyenler hakkında memurluktan çıkarma cezası öngörülmüştür. Vatandaşlarımızın sağlık gibi vazgeçilmez bir hizmetten mahrum bırakılması daha büyük sıkıntı ve mağduriyetlere sebep olacaktır. Yapılması planlanan eylem ile haklar dile getirilirken vatandaşlarımızın hizmet alma hakkı engellenmektedir. Sağlık hizmetlerinin sunumunda aksamalara meydan verilmemesi, telafisi güç olayların yaşanmaması için personelimizin Kanunların izin vermediği bir eyleme katılarak herhangi bir mağduriyete uğramamaları bakımından bahsi geçen günlerde yapılacak iş bırakma ya da iş yavaşlatma eylemine katılmamaları yönünde sağlık çalışanlarımızın bilgilendirilmesine ihtiyaç duyulmuştur” ifadelerine yer verdi.

sağlık
müdürü:
eyleme
katılmayın
Yorum (6)
BA
sevgili sağlık müdürüm; Böyle söylemlerle bizi durduramayacaksınız.. bu yapılan eylemin 5 hedefi var. Eğer bu eylem başarılı olursa bundan sende faydalanacaksın. sağlık müdürlüğün sona erdiğindede korkmayacaksın artık ortalamadan döner alamayacağım diye.. Emeklilik yıllarını düşündüğünde şu andaki emekli doktor arkadaşlar gibi 1.000 tl ye mahkum bırakılmayacaksın. sana polikliniğe gelen hastalar 8 tl katkı payı korkusu yaşamayacaklar. müdürlükten düşersen eğer bir acil serviste çalışacak olursan darp edilmeyeceksin. Eğer uzmansan %10 yatış barajı uygulanmayacak sana da. gereksiz hastayı yatırmak zorunda hissetmeyeceksin artık. Eğer cerrahsan poliklinikte gördüğün hastaların %15 ini ameliyat etme zorunluluğun olmayacak. Özgürce mesleğini icra edeceksin. Bunlar fena şeylermi sayın sağlık müdürüm. Biz bunlar için işi bırakıyoruz, sence sayın müdürüm bu eylem hastanın yararına mı yoksa zararına mı? Bu istenenler fena şeyler diyorsanız o koltuğa yapışmanızda fayda var. çünkü merdivenleri çıkarken karşılaştığınız biz sağlık çalışanları ile inanınki inerkende karşılaşacaksınız. Yüz ifadenizi o zaman görmeği çok arzu ederdim.Ve özelliklede inişiniz esnasında bu sistemin aynen devamını diliyorum yüce mevlamdan.
0
Cevapla
Anlamsız Tehdit
Yasalar, uluslararası sözleşmeler ve geçmiş davalar gösteriyor ki hiçbir şey yapamazsınız bize. Kimi kandırıyorsunuz? Biz greve gidiyoruz, gerisini siz düşünün!
0
Cevapla
Ruhi Bunalım
Başüstüne. Katılmayız. Bizler 2000 tl dönber alırken, senin koltuğuna bir şey olmasın diye tabiki katılmayız.
0
Cevapla
dr hasan
Olmadı Sn. Müdür... Sende bir hekimsin ve Senin de ileride bu özlük haklarına ihtiyacın olacak... Koltuklar gelip geçicidir. Astığı astık, kestiği kestik Nice Müdürler o koltuktan geldi ve geçti, şu anda kıyıda köşede hekimlik yapıyorlar... Üstelik Aydın doğumlu bir sağlık müdürüne bu hiç yakışmadı...
0
Cevapla
drkimbıl
memur haklarını kime anlatıyorsunuz anlamadık sayın müdür,tehdit ettiğin grup meslektaşların ve sizde dahil kendileri aileleri için insanca yaşam için mücadele veriyor.
0
Cevapla
Yorum Yaz
0/300

Bu haberler de ilginizi çekebilir